Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ավարտվել է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի 51-րդ նստաշրջանի աշխատանքը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նստաշրջանի ավարտին Ալբանիայից կառույցի նախագահությունը փոխանցվել է Հայաստանի Հանրապետությանը: Խորհրդանշական մուրճը հանձնվել է պատվիրակության ղեկավարին:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ պատվիրակության կազմում են ՍԾՏՀ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Գագիկ Մինասյանը, Գեւորգ Գորգիսյանը եւ Վահե Էնֆիաջյանը:

In the capital of Albania Tirana the work of the Fifty-First Session of the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC) ended, where the delegation led by the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov took part.
At the end of the Session, the PABSEC Presidency was taken over by the National Assembly of the Republic of Armenia. The symbolic hammer was handed to the head of the delegation.
Let us remind that the Head of the RA NA delegation to the PABSEC Gagik Minasyan, Gevorg Gorgisyan and Vahe Enfiajyan are in the delegation.