Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս Երեխաների իրավունքների պաշտպանության օրվա առթիվ:
Սիրելի՛ փոքրիկներ, մաղթում եմ ձեզ խաղաղ երկինք, առողջություն, ընտանեկան ու պետական հոգատարությամբ շրջապատված անհոգ, երջանիկ մանկություն, լիարժեք կրթություն:
Միշտ սիրե՛ք ազնիվն ու բարին, իսկ այն պաշտպանելու համար կարդացե՛ք, սովորե՛ք, դարձե՛ք խելացի եւ ուժեղ, ինչպես ձեր սիրած հեքիաթների հերոսները:
Իսկ ձեզ, սիրելի՛ ծնողներ, շնորհավորում եմ Ծնողների համաշխարհային օրվա առթիվ եւ մաղթում, որ լավագույնս կատարեք ձեր պարտքը մանուկների նկատմամբ: Երեխաները մեզ համար գերագույն արժեք են: Դա ամրագրված է մեր ազգային արժեհամակարգում, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունում ու նաեւ բազմաթիվ օրենքներում, որոնք մշտապես կատարելագործվում են:
Այսօր նաեւ պիտի երախտագիտության ու գնահատանքի ջերմ խոսքեր ուղղենք բժիշկներին, մանկավարժներին, սոցիալական աշխատողներին, այն միջազգային ու հասարակական կառույցներին, որոնք ամենօրյա աշխատանքով ապահովում են երեխաների լիարժեք ու ներդաշնակ զարգացման իրավունքները:
Եւ միասին օգնելով այսօր խնամքի ու հոգատարություն կարիք ունեցող մանուկներին՝ մենք կկարողանանք ստեղծել այն միջավայրը, ուր մեր երեխաների մանկությունն ու իրավունքները պաշտպանված կլինեն:
Իմ փոքրի՛կ բարեկամներ, Հայաստանի փոքրի՛կ քաղաքացիներ, կրկին մաղթում եմ ձեզ առողջություն, խաղաղություն, երջանիկ մանկություն եւ ձեր բոլոր երազանքների իրականացում:

Поздравление Председателя НС А.Баблояна к Дню защиты прав детей
Дорогие малыши, желаю вам мирного неба, здоровья, беззаботного и счастливого детства под сенью семьи и государства, полноценного образования.
Всегда любите истинное и доброе, а для их защиты читайте, учитесь, станьте умными и сильными, как герои ваших любимых сказок.
А вас, дорогие родители, поздравляю с Международным днем родителей и желаю вам максимально исполнять ваш долг перед малышами. Дети для нас – высшая ценность. Это закреплено в нашей национальной системе ценностей, в Конституции РА и во многих постоянно совершенствующихся законах.
Сегодня также должны обратиться со словами признательности и оценки к врачам, педагогам, социальным работникам, международным и общественным организациям, своим повседневным трудом обеспечивающих права полноценного и гармоничного развития детей.
И сегодня вместе помогая нуждающимся в заботе и внимании малышам, мы сможем создать среду, защищающую детство и права наших детей.
Мои маленькие друзья, маленькие граждане Армении, еще раз желаю вам здоровья, мира, счастливого детства и исполнения всех ваших желаний”.