ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը՝ որպես ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության ղեկավար, մարտի 16-19-ն աշխատանքային այցով կլինի Սանկտ Պետերբուրգում՝ դիտարկելու ՌԴ նախագահական ընտրությունները:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի եւ Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի հետ: Այցի ավարտին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը ռուսական լրատվամիջոցների համար հանդես կգա մամուլի ասուլիսով:
Տեղեկացնենք, որ ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության կազմում Սանկտ Պետերբուրգ կմեկնի նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանը:

On March 16-19, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov as Head of CSTO PA Observation Mission will be on a working visit in Saint Petersburg to observe the RF Presidential elections.
During the visit meetings with the CSTO PA Secretary-in-charge Pyotr Ryabukhin and the Chairman of the Legislative Assembly of Saint Petersburg Vyacheslav Makarov are scheduled. At the end of the visit the RA NA Deputy Speaker will have a press conference for the Russian media.
Let us inform that the RA NA deputy Tatshat Vardapetyan will also leave for Saint Petersburg in the CSTO PA Observation Mission.