ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը՝ որպես ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության ղեկավար, մարտի 16-19-ն աշխատանքային այցով կլինի Սանկտ Պետերբուրգում՝ դիտարկելու ՌԴ նախագահական ընտրությունները:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի եւ Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի հետ: Այցի ավարտին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը ռուսական լրատվամիջոցների համար հանդես կգա մամուլի ասուլիսով:
Տեղեկացնենք, որ ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության կազմում Սանկտ Պետերբուրգ կմեկնի նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանը:

16-19 марта вице-спикер НС Э.Шармазанов как глава наблюдательной миссии   ПА ОДКБ будет находиться с рабочим визитом в Санкт-Петербурге для мониторинга президентских выборов РФ.
В ходе визита намечаются встречи с ответственным секретарем ПА ОДКБ П.Рябухиным и председателем Законодательного собрания Санкт-Петербурга В.Макаровым. В завершение поездки вице-спикер НС выступит с пресс-конференцией для российских СМИ.
В составе наблюдательной миссии  ПА ОДКБ в Санкт-Петербург отправится также депутат НС Т.Вардапетян.