Էդուարդ Արթուրի Աղաջանյան
2012թ. ավարտել է Մոնակոյի միջազգային համալսարանը՝ ստանալով բիզնեսի կառավարման բակալավրի աստիճան, 2016թ.՝ նույն համալսարանի մագիստրատուրան: Ֆինանսական ակտիվների կառավարման մագիստրոս:
2009-2010թթ. աշխատել է Մոնակոյի Ալբերտ 2-րդ  արքայազնի հիմնադրամի գիտական գծով տնօրենի օգնական: 2011թ.՝ «Մերիլ Լինչ» հիմնադրամի ֆինանսական հարցերով խորհրդականի օգնական: 2012 – 2016թթ. զբաղվել է մասնավոր ձեռնարկատիրությամբ: 2018թ. աշխատել է «HSBC» բանկի ռիսկերի կառավարման մասնագետ: 2018-2021թթ. եղել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հիմնադիր անդամ է: 2018 թվականից՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ:

Эдуард Артурович Агаджанян
В 2012 г. окончил Международный университет Монако, получив степень бакалавра делового администрирования, в 2016 году - степень магистра того же университета. Магистр управления финансовыми активами.
2009-2010 гг. - помощник директора по науке  Фонда принца Монако Альберта II. 2011 г. - помощник советника по финансовым вопросам Фонда “Меррилл Линч”. 2012 – 2016гг.  - занятие частным предпринимательством. 2018 г. - специалист по управлению рисками банка “HSBC”. 2018-2021 - руководитель Аппарата Премьер-министра РА.
Учредитель-член партии «Гражданский договор». С 2018 года - член Правления партии «Гражданский договор».