Խաչիկ Բորիսի Պետրոսյան
1993-1995թթ. աշխատել է Սեւանի պետական մատակարարման մանրածախ առեւտրի թիվ 11 ֆիրմայում առեւտրի գծով փոխտնօրեն, 1997-1998 թթ.` ՀՀ կառավարության աշխատակազմի սննդի միավորման ընդունելությունների տան մենեջեր, արտադրության պետ: 1998-2003 թթ. եղել է ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության «Հայկական ավիաուղիներ» ՊՓԲԸ ինքնաթիռների կենցաղային սարքավորումների սպասարկման ծառայության պետի տեղակալ, պետ, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի ավիացիոն անվտանգության հատուկ ծառայության պետ, «Հայկական ավիաուղիներ» ՊՓԲԸ առեւտրային ծառայության մենեջեր, ուղեւորների սպասարկման ծառայության տնօրեն:
2003թ. մայիսի 25-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել թիվ 33 ընտրատարածքից:
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՕԵ խմբակցության անդամ: ՕԵԿ անդամ:

Хачик Борисович Петросян
В 1993-1995 гг. работал заместителем директора по коммерции в госу­дарственной снабженческой мелкооптовой торговой фирме N11 (г. Севан), в 1997­1998 гг. менеджер, заведующий производством Дома приемов пищевого объединения аппарата Правительства РА.
В 1998-2003 гг. заместитель начальни-ка, начальник службы обслуживания бытовых приборов самолетов ГЗАО “Армянские авиалинии” Главного управления гражданской авиации РА, на-чальник спецслужбы авиационной безопасности международного аэропорта “Звартноц”, менеджер коммерческой службы ГЗАО “Армянские авиалинии”, директор службы обслуживания пассажиров.
25 мая 2003 г. избран депутатом НС от избирательного округа N33. Член Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС. Член фракции “Оринац Еркир”. Член партии “Оринац Еркир”.