Հակոբ Աշոտի Նազարյան
2001թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի աստվածաբանության ֆակուլտետը: 2003թ.՝ Երեւանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Պատմության մագիստրոս: 2006թ.՝ ՀՀ ԳԱԱ հնագիտության եւ ազգագրության ինստիտուտի ասպիրանտուրան, 2009թ.՝  «Հայբուսակ» համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետը:
2009-2013թթ. եղել է ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության նախարարության միջազգային կապերի բաժնի առաջատար մասնագետ, գլխավոր մասնագետ, ապա՝ բաժնի պետ: 2010-2013թթ.՝ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության նախարարության արհմիության նախագահ: 2013-2017թթ.՝ «Զորախաչ» ՍՊԸ փոխտնօրեն:
2006 թվականից «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ է, Մալաթիա-Սեբաստիա տարածքային խորհրդի նախագահ:
2017թ. մայիսի 30-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Ծառուկյան» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 3 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:
Մասնակցել է միջազգային սեմինարների, գիտաժողովների, գիտարշավների: Բազմաթիվ ծրագրերի եւ գիտական հոդվածների հեղինակ է: Պարգեւատրվել է մի շարք պատվոգրերով եւ շնորհակալագրերով:

Акоп Ашотович Назарян
2003г. – магистратуру исторического факультета Ереванского государственного университета. Магистр истории. В 2006г. – аспирантуру Института археологии и этнографии НАН РА, в 2009г. – факультет международных отношений университета “Айбусак”.
2009-2013гг. – ведущий специалист, главный специалист, затем заведующий отделом международных отношений в Министерстве спорта и по делам молодежи. 2010-2013гг. – председатель профсоюза Министерства спорта и по делам молодежи.
2013-2017гг. – заместитель директора ООО “Зорахач”.
С 2006 года – член Политического совета партии “Процветающая Армения”, председатель территориального Совета “Малатия-Себастия”.
30 мая 2017 года избран депутатом НС по избирательному округу N 3 территориального избирательного списка блока партий «Царукян».