18.05.2017 - 08.05.2018
1991թ. ընդունվել եւ 1995թ. լրագրողական գործունեության պատճառով հեռացվել է Երեւանի պետական համալսարանի բանասիրական ֆակուլտետից (ժուռնալիստիկայի բաժին):
1994-1995թթ. եղել է «Լրագիր», «Լրագիր օր», «Մոլորակ» օրաթերթերի լրագրող, 1998-1999թթ.` «Օրագիր» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր, 1999-2012թթ.` «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր:
2006թ. եղել է «Այլընտրանք» հասարակական-քաղաքական նախաձեռնության հիմնադիր անդամ, 2007թ. ընդգրկվել է «Իմպիչմենտ» դաշինքի համամասնական ցուցակում (1-ին համար): 2008թ. եղել է ՀՀ նախագահի թեկնածու Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի նախընտրական շտաբի անդամ:
2015թ. «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հիմնադիր անդամ է:
2012-2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀԱԿ): ԱԺ արտաքին հարաբերությունների, ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների անդամ: 14.09.2012-07.03.2013թթ.՝ ԱԺ էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ: «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության անդամ:
2017թ. ապրիլի 2-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Ելք» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 4 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

18.05.2017 - 08.05.2018
В 1991г. поступил на отделение журналистики филологического факультета Ереванского государственного университета. В 1995г. исключен из ЕГУ вследствие журналистской деятельности.
1994-1998гг. – корреспондент газет “Лрагир”, “Лрагир ор”, “Молорак”, 1998-1999гг. – главный редактор газеты “Орагир”, 1999-2012гг.- главный редактор газеты “Айкакан жаманак”.
2006г. – член-учредитель общественно-политической инициативы “Альтернатива”, в 2007г. – включен в пропорциональный список блока “Импичмент” (первый номер). В 2008г. – член предвыборного штаба кандидата в президенты РА Левона Тер-Петросяна.
С мая 2015г. – член -учредитель  партии “Гражданский договор”.
06 мая 2012г. избран депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от партийного блока “Армянский национальный конгресс”. Член Постоянной комиссии по внешним связям НС и Постоянной комиссии по вопросам территориального управления и местного самоуправления НС. 14.09.2012-07.02.2013гг. – председатель Временной комиссии по вопросам этики НС. Член фракции “Армянский национальный конгресс”.
2 апреля 2017 года избран депутатом Национального Собрания по избирательному округу N 4 территориального избирательного списка блока партий «Исход»