Գրիգոր Սերոժի Ավալյան
1977թ. ավարտել է Երեւանի ՀամԼԿԵՄ 50-ամյակի անվան թիվ 1 պրոֆտեխ ուսումնարանը՝ խառատի մասնագիտությամբ: 1985թ.՝ Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի երեկոյան ուսուցման ֆակուլտետի հաշվապահական հաշվառում եւ տնտեսական գործունեության վերլուծություն բաժինը: Տնտեսագետ:
1977թ. Շամշադինի պահածոների գործարանում աշխատել է բանվոր: 1980-1983թթ. «Լույս» արտադրական միավորման Երեւանի լամպերի գործարանում՝ կարգավորող, 1983-1985թթ.՝ հաշվապահ: 1985-1988թթ. եղել է «Լույս» ԱՄ Գագարինի լուսատեխնիկական ապակու գործարանի գլխավոր հաշվապահի տեղակալ, 1988-1997թթ.՝ գլխավոր հաշվապահ: 1999թ.՝ «ՍՕՍ-Աուդիտ» ՍՊԸ գլխավոր մասնագետ, 2000թ.՝ «ՀՀ երկաթուղու դեպարտամենտ» ՊՓԲԸ «ՀՀ երկաթուղու փոխադրումներ» ընկերության գլխավոր հաշվապահի տեղակալ: 2000-2001թթ.՝ «Վարդանյանների ընտանիք» ՍՊԸ գլխավոր հաշվապահ: 2001-2006թթ.՝ «Աստղարշավ» ՍՊԸ տնօրեն, համատեղությամբ՝ նաեւ 2002թ.՝ «Վակ Աուդիտ» ՍՊԸ գործադիր տնօրեն, 2002-2004թթ.՝ «Գրանդ Սան» ՍՊԸ գլխավոր հաշվապահ, 2004-2006թթ.՝ «Հայծխախոտ» ՊԲԸ գլխավոր հաշվապահ: 2004-2007թթ.՝ «Գրանդ Տոբակո» ՍՊԸ գլխավոր հաշվապահ, 2007-2017թթ.՝ ֆինանսական տնօրեն:

Родился 1 сентября 1958г. в селе Мовсес Тавушской области.
В 1985г. окончил вечернее отделение факультета бухгалтерского учета и анализа экономической деятельности Ереванского института народного хозяйства. Экономист.
1977г. – рабочий Шамшадинского консервного завода.
1980-1983гг. – диспетчер, 1983-1985гг. – бухгалтер на Ереванском ламповом заводе производственного объединения “Луйс”.
1985-1988гг. – заместитель главного бухгалтера, 1988-1997гг. – главный бухгалтер Гагаринского завода светотехнического стекла ПО “Луйс”.
1999г. – главный специалист ООО “СОС – Аудит”.
2000г. – заместитель главного бухгалтера компании “Железнодорожные перевозки РА” ГЗАО “Департамент железной дороги РА”.
2000-2001г. – главный бухгалтер ООО “Семья Вартанянов”.
2001-2006гг. -
директор ООО “Астхаршав”, по совместительству в 2002г. также исполнительный директор ООО “Вак Аудит”, 2002-2004гг. – главный бухгалтер ООО “Гранд Сан”, 2004-2006гг. – главный бухгалтер ГАО “Армтабак”. 2004-2007гг. – главный бухгалтер,
2007-2017гг. – финансовый директор ООО “Гранд Табако”.
2 апреля 2017 года избран депутатом НС по по избирательному округу N 13 территориального избирательного списка РПА.