Արտակ Սամվելի Սարգսյան
2001թ. ավարտել է Հայաստանի պետական գյուղատնտեսական ակադեմիան` ագրարային արտադրության տնտեսագիտություն եւ կառավարում մասնագիտությամբ:
1997թ. հիմնադրել է «ՍԱՍ գրուպ» հոլդինգը: 1997-2012թթ. եղել է հոլդինգի նախագահ: 2011-2012թթ.՝ «Արտակ Սարգսյան» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ:
2004-2007թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 44 ընտրատարածք): ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 20.09.2004-22.05.2006թթ.` «Օրինաց երկիր» խմբակցության, 25.05.2006-12.05.2007թթ.` «Գործարար» պատգամավորական խմբի անդամ:
2006 թվականից ՀՀԿ անդամ:
2012-2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 4 ընտրատարածք): ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ  հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ:

Артак Самвелович Саргсян
В 2001 г. окончил Армянскую государственную сельскохозяйственную академию по специальности экономика и управление аграрным производством.
В 1997г. основал холдинг “САС Групп.
1997-2012гг. - Президент холдинга.
2011-2012гг. – Председатель попечительского совета благотворительного фонда “Артак Саргсян”.
2004-2007гг. – депутат НС (избирательный округ N 44), член Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС. 20.09.2004-22.05.2006гг. – член фракции “Страна Законности”, 22.05.2006-12.05.2007гг. – член депутатской группы “Предприниматель”.
С 2006 года член РПА.
2012-2017гг. - депутат НС (избирательный округ N 4).Член Постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам НС. Член фракции “Республиканская” (РПА).
2 апреля 2017 года избран депутатом НС по избирательному округу N 2 территориального избирательного списка РПА.