Միհրան Սուրենի Պողոսյան
1998թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետը: Տնտեսագետ։ 2006թ.՝ Մոսկվայի միջազգային անկախ էկոլոգա-քաղաքագիտական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը: Իրավաբան։ Տնտեսագիտության թեկնածու: Արդարադատության գեներալ-մայոր:
2000-2006թթ. եղել է ՀՀ ԱԱԾ Երեւանի քաղաքային վարչության օպերլիազոր։ 2006-2007թթ.՝ ԼՂՀ ԱԱԾ ավագ օպերլիազոր, մայոր։ 2007-2008թթ. եղել է ՀՀ ԱՆ ԴԱՀԿ ծառայության գլխավոր հարկադիր կատարողի տեղակալ։ 2008-2016թթ.՝ ՀՀ դատական ակտերի գլխավոր հարկադիր կատարող։
Պարգեւատրվել է «Օրենքի պատվար» (ՀՀ ոստիկանություն), «Համագործակցություն հանուն փրկության» (ՀՀ ԱԻՆ), «Ծառայությունների համար» եւ «Ակտիվ աջակցության համար» մեդալներով (ՌԴ դատական պրիստավների դաշնային ծառայություն), «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության պատվավոր աշխատող», «Դատական պրիստավների դաշնային ծառայության պատվավոր աշխատակից», «Քննչական գլխավոր վարչության 50-ամյակ» կրծքանշաններով։ ՀՀ ԱՆ իրավաբանական ինստիտուտի պատվավոր պրոֆեսոր է։

Мигран Суренович Погосян
В 1998г. окончил экономический факультет Ереванского государственного университета. Экономист. В 2006г. – факультет правоведения Московского международного независимого эколого-политологического университета. Юрист. Кандидат экономических наук. Генерал-майор юстиции.
2000-2006гг. – оперуполномоченный Ереванского городского управления СНБ РА. 2006-2007гг. – старший оперуполномоченный СНБ НКР, майор.
2007-2008гг. – заместитель Главного пристава Службы принудительного исполнения судебных актов МЮ РА. 2008-2016гг. - Главный пристав Службы принудительного исполнения судебных актов РА.
Награжден медалями “Оплот Закона” (Полиция РА), “Партнерство во имя спасения” (МЧС РА), “За заслуги” и “За активное содействие” (Федеральная служба судебных приставов РФ), нагрудными знаками “Почетный работник Службы принудительного исполнения судебных актов Министерства юстиции Нагорно-Карабахской Республики”, “Почетный сотрудник федеральной службы судебных приставов”, “Главное следственное управление. 50 лет”. Почетный профессор юридического института МЮ РА.