Գեւորգ Սուրիկի Կոստանյան
1999թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: 2002թ.՝ ԵՊՀ ասպիրանտուրան: 2006թ. ուսումնառություն է անցել Նոթինհեմի համալսարանում: Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ։ ՀՀ ԳԱԱ փիլիսոփայության եւ իրավունքի ինստիտուտի դոկտորանտ է։ Արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական:
1995-1999թթ. եղել է ՀՀ արդարադատության նախարարության օրենսդրության հարցերի վարչության առաջին կարգի խորհրդատու։ 2001-2003թթ.՝ ՀՀ արդարադատության նախարարի խորհրդական։ 2002 թվականից դասավանդում է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետում։ 2003-2004թթ. եղել է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ։ 2004-2017թթ.՝ ՀՀ կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում, 2017 թվականից՝ ՀՀ ներկայացուցիչ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում: 2006թ.՝ ՀՀ արդարադատության նախարարի խորհրդական։ 2006-2008թթ.՝ ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ: 2008-2011թթ.՝ ՀՀ նախագահի օգնական, ՀՀ կոռուպցիայի դեմ պայքարի մոնիտորինգի հանձնաժողովի նախագահ։ 2011-2013թթ.՝ ՀՀ զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ: 2013-2016թթ.՝ ՀՀ գլխավոր դատախազ: 2013 թվականից ԵԽ նախարարների կոմիտեի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար է, ՀՀ նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի անդամ: 2017թ. եղել է ՀՀ նախագահի խորհրդական:

Геворк Сурикович Костанян
В 1999г. окончил юридический факультет Ереванского государственного университета. В 2002г. – аспирантуру ЕГУ. В 2006г. проходил обучение в Ноттингемском университете. Кандидат юридических наук, доцент. Докторант Института философии и права НАН РА. Государственный советник юстиции третьего класса.
С 2002 г. – преподаватель юридического факультета ЕГУ. 2003-2004гг. – заместитель руководителя Аппарата Министерства юстиции РА. 2004-2017гг. – Полномочный представитель Правительства РА в Европейском суде по правам человека, с 2017г. – представитель РА в Европейском суде по правам человека.
2006г. - советник министра юстиции РА.
2006-2008г. - заместитель министра юстиции РА. 2008-2011гг. – помощник Президента РА, председатель мониторинговой комиссии по борьбе с коррупцией РА.
2011-2013гг. – военный прокурор РА, заместитель Генерального прокурора РА.
2013-2016гг. – Генеральный прокурор РА. С 2013г. - руководитель армянской делегации в Комитете министров СЕ, член специализированной комиссии по конституционным реформам при Президенте РА. В 2017г. – советник президента РА.