Գագիկ Վրեժի Ջհանգիրյան
1977թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: Իրավագետ: Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու:
1970-1973թթ. «Բարձրշինտրեստ» 6-րդ շինվարչությունում աշխատել է գիշերապահ: 1977-1990թթ. եղել է ՀԽՍՀ ԳԱ փիլիսոփայության եւ իրավունքի ինստիտուտի լաբորանտ, կրտսեր գիտաշխատող, ավագ գիտաշխատող: 1990-1997թթ.` ՀՀ արդարադատության նախարարության դատական մարմինների վարչության պետ, նախարարի առաջին տեղակալ: 1997-2006թթ. եղել է ՀՀ զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ, 2006-2008թթ.` ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ:
2012թ. մայիսի 6-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունների դաշինքից: 06.05.2012-13.04.2013թթ.՝ անկուսակցական: 13.04.2013թ.՝ «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության վարչության անդամ:

Born on April 16, 1955 in Ararat.
1977 - Graduated from the faculty of Law of Yerevan State University. Lawyer. Candidate for legal position (jurisprudence) in the department of legal sciences.
1970 - 1973 - Night watchman at the 6th constructive department of “Bardzrshintrest.”
1977-1990 - Laboratory assistant, then junior scientific worker, senior scientific worker of the Institute of Philosophy and Law of the Academy of Science of ASSR.
1990 -1997 - Head of the Department of Judicial Bodies of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia, the first Deputy of the Minister.
1997 - 2006 - Military Prosecutor of the Republic of Armenia, Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia.
2006 - 2008 - Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia.
May 6, 2012 - Elected Deputy of the National Assembly by the proportional electoral system from the “Armenian National Congress” faction.
May 6, 2012 - April 13, 2013 - Non Party.
April 13, 2013 - Member of the Administration of  the “Armenian National Congress” alliance of parties.