Գագիկ Վրեժի Ջհանգիրյան
1977թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: Իրավագետ: Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու:
1970-1973թթ. «Բարձրշինտրեստ» 6-րդ շինվարչությունում աշխատել է գիշերապահ: 1977-1990թթ. եղել է ՀԽՍՀ ԳԱ փիլիսոփայության եւ իրավունքի ինստիտուտի լաբորանտ, կրտսեր գիտաշխատող, ավագ գիտաշխատող: 1990-1997թթ.` ՀՀ արդարադատության նախարարության դատական մարմինների վարչության պետ, նախարարի առաջին տեղակալ: 1997-2006թթ. եղել է ՀՀ զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ, 2006-2008թթ.` ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ:
2012թ. մայիսի 6-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունների դաշինքից: 06.05.2012-13.04.2013թթ.՝ անկուսակցական: 13.04.2013թ.՝ «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության վարչության անդամ:

Гагик Врежович Джангирян
В 1977г. окончил Юридический факультет Ереванского государственного университета. Правовед. Кандидат юридических наук.
1970-­1973гг. ­ - ночной сторож в 6­-ом строительном управлении “Высотстройтреста”.
1977-­1990гг. ­ - лаборант, младший научный сотрудник, старший преподаватель Института философии и права АН  Арм. ССР.
1990-­1997гг. ­ - начальник Управления судебных органов Министерства юстиции РА, первый заместитель Министра юстиции РА.
1997-­2006гг. ­ - военный прокурор РА, заместитель Генерального прокурора РА.
2006­-2008гг. ­ - заместитель Генерального прокурора РА.
06 мая 2012 года избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от партийного блока “Армянский национальный Конгресс”. 06.05.2012-13.04.2013гг. беспартийный. С 13.04.2013 года член правления партии “Армянский национальный Конгресс”.