«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցություն
1992թ. ավարտել է Երեւանի բիզնես դպրոցը: 2003թ.` Երեւանի «Հայբուսակ» համալսարանի տնտեսագիտական ֆակուլտետը, 2005թ.` ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան  տնտեսագիտության ինստիտուտի մագիստրատուրան: 2010թ.` նույն ինստիտուտի ասպիրանտուրան: Տնտեսագետ: Տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ: 2011թ. ավարտել է Եվրոպայի խորհրդի հովանու ներքո  գործող Քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցը (ՔԴԵԴ): Մասնակցել է երեք տասնյակ միջազգային եւ համահայկական սեմինարների, դասընթացների, հավաքների Մոսկվայում, Բրյուսելում, Ստրասբուրգում, Լոնդոնում:
1999թ. Կրթության միջազգային ակադեմիայի Երեւանի «Հայբուսակ» համալսարանի (ԿՄԱ ԵՀՀ) գիտական խորհրդի անդամ է: 1999-2005թթ. եղել է Երեւանի «Հայբուսակ» համալսարանի ուսանողական խորհրդարանի նախագահ: 2004-2009թթ.`  ԿՄԱ ԵՀՀ պրոռեկտոր: 2003-2006թթ.` ՀՀ ԱԺ նախագահին առընթեր երիտասարդական հարցերի խորհրդի գլխավոր քարտուղար:  2005թ. ԿՄԱ տնօրենների խորհրդի անդամ է: 2007-2009թթ. եղել է ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի խորհրդական: 2009թ. ՀՀ բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահության անդամ է, «Հատիս-Երեւան» ակումբի հիմնադիր-նախագահության անդամ, ՀՀ սեղանի թենիսի ֆեդերացիայի նախագահության անդամ:
2004-2011թթ. եղել է  «Համահայկական երիտասարդական ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ, 2011թ. պատվավոր նախագահ է:  2007թ.` «Կրթության միջազգային ակադեմիայի շրջանավարտների միավորում» ԵՀԿ նախագահ:
2006թ. «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ է, ԲՀԿ երիտասարդների միության նախագահ:
2009-2012թթ.` ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ԲՀԿ): 22.12.2009-03.02.2012թթ.` ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 03.02.2012-31.05.2012թթ.` ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ: ԲՀԿ անդամ:
Պարգեւատրվել է «Զինվոր Հայրենյաց» (2009թ., «Զինվոր» համակարգող խորհուրդ), «Հաղթանակ» (2010թ., «Ազատագրում» ՀԿ), «Մայրական երախտագիտություն Արցախի քաջորդիներին» (2011թ., ԼՂՀ), «ՀՀ զինված ուժեր. 20 տարի» հոբելյանական (2012թ., ՊՆ), «Հայրենիք եւ հավատ» (2013թ., ԼՂՀ) մեդալներով, ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության բարձրագույն պարգեւ հատուկ հուշամեդալով: Պարգեւատրվել է մի շարք պատվոգրերով եւ շնորհակալագրերով:

31.05.2012 - 19.03.2015
2005 - Master's Degree of the Economics faculty of the NAS M. Kotanyan Institute of Economics of the Republic of Armenia.
2010 - Post Graduate of the NAS M. Kotanyan Institute of Economics of the Republic of Armenia. Economist, Candidate of economical sciences, Docent.
2011 - Graduated from the Yerevan School of Political Trainings, acting under the auspice of European Council (YSPT). Participated in three dozen international and pan-Armenian seminars, training courses and assemblages in
Moscow, Brussels, Strasbourg and in London.
Since 1999 - Member of the Scientific Council of the International Academy of Education “Haybusak” University of Yerevan (IAE HUY.)
1999 - 2005 - Head of the Student Parliament of the Yerevan "Haybusak" University.
2004 - 2009 - IAE HUY Vice-Rector.
2003 - 2006 - Secretary General of the Council of Youth Affairs, adjunct to the President of the National Assembly of the Republic of Armenia.
2007-2009 - Consultant to the Minister of Sport and Youth Affairs of the Republic of Armenia
Since 2009 - Member of the Presidency of the Basketball Federation of the Republic of Armenia.
Member of Founder-Presidency of the “Hatis-Yerevan” club. Member of the Presidency of Table Tennis Federation of the Republic of Armenia.
2004 - 2011 - NGO Head of the “Pan Armenian Youth Association.” Since 2011 - Honourable Chair.
Since 2007 - NGO Head of Graduates’ Union of Educational International Academy.
Since 2006 - Member of the Political Council of "Prosperous Armenia" party, Head of the Youth Unity of PAP.
2009 - 2012 - Deputy of the National Assembly (proportional electoral system, PAP).
December 22, 2009 - February 3, 2012 - Member of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of the National Assembly.
February 3, 2012 - May 31, 2012 - Vice Chair of the Standing Committee on Agriculture and Environment of the National Assembly. Member of the PAP faction. PAP member.
2014 - Adviser to the Head of the “Prosperous Armenia” party.
Awarded Medals: “Soldier of Motherland” (2009, “Soldier” coordinating council), “Victory” (2010, “Liberation” NGO), “Maternal Gratitude to Artsakh Daring Fellows” (2011, NKR), “Armed Forces of the Republic of Armenia: 20 Years”
Jubilee (2012, MD), “Motherland and Faith” (2013, NKR), "For Services Contributed to the Motherland" (2013, RAVUNKD), High Award Special Commemorative Medal of Ministry of Sport and Youth Affairs of the RA, and Medal of