Ծնվել է 1964թ. ապրիլի 26-ին Մարտունու շրջանի Վարդենիկ գյուղում:
1984-1990թթ. սովորել է Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական ինստիտուտի բանասիրական ֆակուլտետում:
1990-1991թթ. մասնակցել է ՀՀ սահմանների պաշտպանությանը եւ Վարդենիսի, Նոյեմբերյանի, Ղափանի, Գորիսի (Կոռնիձոր եւ Տեղ գյուղ) մարտական գործողություններին` ՀՀ ՆԳՆ առընթեր «Հատուկ գնդի» կազմում, 1992թ. հոկտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին` Լաչինի ինքնապաշտպանական մարտերին` «Զորավար Անդրանիկ» ջոկատի կազմում:
1981-1982թթ. աշխատել է Վարդենիկի սովխոզում` որպես բանվոր, 1991-1996թթ.` «Մարս-7» ՍՊԸ գործադիր տնօրեն, 2005-2007թթ.` Գեղարքունիքի մարզպետարանի աշխատակազմի բնապահպանության վարչության պետի տեղակալ, 2008-2009թթ.` «Համո-Մարզպետունի» ՍՊԸ տնօրեն, 2009-2011թթ.` ՀՀ գյուղատնտեսության սննդամթերքի անվտանգության եւ անասնաբուժական պետական տեսչության Գեղարքունիքի մարզային կենտրոնի պետ: 2005 թվականից ունի ՀՀ քաղաքացիական ծառայության երկրորդ դասի խորհրդականի դասային աստիճան:
2005 թվականից «Վարդենիկ» ազատամարտի վետերանների հասարակական կազմակերպության խորհրդի անդամ է:
Պարգեւատրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» պատվոգրով, ՀՀ Նախագահի հրամանագրով` «Մարտական ծառայության» մեդալով, ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով` «Դրաստամատ Կանայան» մեդալով:
2011թ. մարտի 23-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից:

Родился 26 апреля 1964 года в селе Варденик Мартунинского района
1984-1990 гг. - учеба на филологическом факультете Армянского Государственного педагогического института им. Х. Абовяна.
1990 -1991 гг. - участие в защите границ РА и боевых действиях в районе Вардениса, Ноемберяна, Капана, Гориса (Корнидзора и села Тех) в составе “Особого полка” при МВД РА; октябрь-ноябрь 1992 г. - участие в оборонительных боях у Лачина в составе отряда “Зоравар Андраник”.
1981-1982гг. - рабочий Варденисского совхоза.
1991-1996 гг. – исполнительный директор ООО “Марс – 7”.
2005-2007 гг. – заместитель начальника управления по охране природы аппарата Гегаркуникской областной администрации, 2008-2009 гг. директор ООО “Амо-Марзпетуни” ; 2009-2011 гг. – начальник Гегаркуникского областного центра Государственной инспекции по безопасности пищевых продуктов и ветеринарии Министерства сельского хозяйства РА.
С 2005 года – советник гражданской службы второго класса.
Награжден грамотой Министерства обороны РА “За заслуги перед Отечеством”; указом Президента РА – медалью “За боевые заслуги”; указом министра обороны РА – медалью “Драстамат Канаян”.
23 марта 2011 года избран депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от партии "Оринац Еркир" ("Страна Законности") .