Ծնվել է 1962թ. օգոստոսի 29-ին Աշտարակի շրջանի Ձորափ գյուղում:
1985-1987թթ. «Հայֆիլմ» կինոստուդիայում աշխատել է որպես հատային հրատարակչության խմբագիր: 1992-1999թթ. ՌԴ-ում զբաղվել է շինարարական գործունեությամբ: 1999-2001թթ. «Էյչ-Էս-Բի-Սի բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ում աշխատել է որպես տնտեսական դեպարտամենտի պետ: 2001-2002թթ.` «Սպիտակ տնակ» շինարարական ՍՊԸ որպես հիմնադիր տնօրեն, 2003-2004թթ. «Իտարկո Քոնսթրաքշըն» ՓԲԸ հիմնադիր տնօրեն, 2004թ. առ այսօր «Հայկ Արշին» ՍՊԸ հիմնադիր տնօրեն, այնուհետեւ` նախագահ:
2010թ. դեկտեմբերի 15-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից:

Born on August 29, 1962 in Dzorap village of the Ashtarak region.
1985 - 1987 -  Worked as Publishing  Editor in “Hayfilm ” Studio. 1992  - 1999  - Dealt with constructive work in the RF. 1999 - 2001  - Head of the Economic Department of “HSBC Bank Armenia” CJSC. 2001 - 2002  - Founder-Manager of the “Spitak Tnak” constructive LLC, 2003 - 2004  - Founder-Manager of “ITARKO  CONSTRUCTION” CJSC, 2004 - up to now  - Founder-Manager of “Hayk Arshin” LLC then president of the  “Hayk Arshin” LLC.
2010, December 15 - Elected as Member of Parliament through the proportional electoral order from "Prosperous Armenia" Party.