Ծնվել է 1954թ. հունիսի 18-ին Երեւանում։
1990թ. հիմնադրել եւ ղեկավարել է «Սասնա ծռեր» ջոկատը, 1990-1993թթ. ակտիվորեն մասնակցել է Երասխավանի, Ոսկեպարի, Կիրանցի, Ճամբարակի, Արծվաշենի, Ասկերանի, Խոջալուի, Շուշիի, Լաչինի, Մարտակերտի պաշտպանական մարտերին։
1991-1994թթ. եղել է Մաշտոցի շրջանային խորհրդի պատգամավոր: 1993թ.-ից ԵԿՄ վարչության անդամ է, 1994թ.՝ ԵԿՄ Մաշտոցի, հետագայում Դավիթաշենի տարածքային կազմակերպության նախագահ, 1996-1999թթ.` Երեւանի Դավիթաշեն համայնքի ղեկավար։
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 7 ընտրատարածք): ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։ «Միասնություն» խմբակցության, ապա «Հայաստան» պատգամավորական խմբի անդամ։
2009թ. սեպտեմբերի 22-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից:
Կատարել է մի շարք բարեգործություններ. Դավիթաշենում կառուցել է «Սրբոց Նահատակաց» եկեղեցին, հիմնել է «Դեյզի» այգին, ստեղծել անապահով ծերերի ճաշարան:
Գրողների միության պատվավոր անդամ է, 5 գրքի հեղինակ:
ՀՀ Նախագահի հրամանագրով պարգեւատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով, ԼՂՀ Նախագահի հրամանագրով` Արիության մեդալով, ՀՀ ՊՆ նախարարի հրամանագրով` «Մարշալ Բաղրամյան», «Վազգեն Սպարապետ», «Գարեգին Նժդեհ», «Անդրանիկ Օզանյան», «Արցախի մայրերի երախտագիտության» մեդալներով, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ. Ամենայն հայոց կաթողիկոսի կողմից պարգեւատրվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» պատվո բարձր շքանշանով:

Родился 18 января 1954г. в Ереване.
В 1990г. основал и руководил отрядом ,,Сасна црер", в 1990-1993гг. активно участвовал в оборонительных боях в Ерасхаване, Воскепаре, Киранце,Чамбараке,Арцвашене, Аскеране, Ходжалу, Шуши, Лачине, Мартакерте.
1991-1994гг. - депутат Маштоцского районного совета.
С 1993г. член правления ДСО, с 1994г. – председатель Маштоцской, затем Давидашенской территориальной организации ДСО.
1996-1999гг. – руководитель муниципального округа Давидашен Еревана.
1999-2003гг. – депутат НС (избирательный округ N 7).Член Постоянной комиссии по вопросам обороны, национальной безопасности и внутренним делам НС . Член фракции ,,Единство", затем депутатской группы ,,Армения".
22 сентября 2009г. избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от партии ,,Процветающая Армения".
Занимался благотворительностью: возвел церковь ,,Србоц Наатакац" в Давидашене , заложил парк ,,Дейзи", создал столовую для необеспеченных престарелых.
Почетный член Союза писателей РА. Автор 5 книг.
Указом Президента РА награжден медалью "За боевые заслуги", Указом Президента НКР – медалью "За мужество", приказом Министра обороны РА – медалями Маршала Баграмяна, Гарегина Нжде, Андраника Озаняна, "Признательность матерей Арцаха", орденом "Спарапет Вазген Сарксян" ,
Его Святейшеством Верховным Патриархом и Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым награжден орденом "Сурб Григор Лусаворич" (орден "Святой Григорий Просветитель").