Ծնվել է 1953 թվականի նոյեմբերի 23-ին Գորիսում:
1975թ. ավարտել է Երեւանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտի հէկ-ի եւ Գետային կառուցվածքներ հիդրո-տեխ շինարարության ֆակուլտետը եւ ստացել ինժեներ հիդրոտեխնիկի որակավորում:
1976-2009թթ. աշխատել է «Զանգեզուր տրանսշին» ԲԲԸ նախկին ԽՍՀՄ տրանսպորտային շինարարության Հայտրանսշին տրեստի թ.919 շինարարական վարչությունում, 1976-1978թթ.` որպես արտադրատեխնիկական բաժնի ինժեներ, 1978-1981թթ.` պետ, 1981-1987թթ.` գլխավոր ինժեներ, 1987-2009թթ.` գլխավոր տնօրեն:
Արժանացել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի պատվավոր շինարարի կոչմանը: 2004թ. պարգեւատրվել է Անանիա Շիրակացու մեդալով: Գորիսի պատվավոր քաղաքացի: ՌԴ տրանսպորտային շինարարության նախարարության պատվավոր շինարար:
2009թ. հունիսի 8-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից:

Родился 23 ноября 1953 года в Горисе.
В 1975 году окончил Факультет ГЭС и гидротехнического строительства речных сооружений Ереванского политехнического института, получил квалификацию инженера-гидротехника.
1976-2009 гг. в строительном управлении в 919 ОАО ,,Зангезуртрансстрой" треста транспортного строительства ,,Армтрансстрой" бывшего СССР: 1976-1978 гг. – инженер, 1978-1981 гг. – начальник производственно-технического отдела, 1981-1987 гг. – главный инженер, 1987-2009 гг. – генеральный директор.
Удостоен звания Почетного строителя Всеармянского фонда ,,Айастан". В 2004 г. награжден медалью ,,Анания Ширакаци". Почетный гражданин Гориса. Почетный строитель Министерства транспортного строительства РФ.
8 июня 2009 г. избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от партии "Баргавач Айастан" ("Процветающая Армения").