Ծնվել է 1968թ. հունվարի 2-ին Ադրբեջանի Հանրապետության Դաշքեսանի շրջանի Չովդառ գյուղում:
1996թ. ավարտել է ՌԴ Պրիմորիեի պետական գյուղատնտեսական ակադեմիան, 1997թ.` նույն ակադեմիայի տնտեսագիտական ֆակուլտետը, 2006թ. ավարտել է Մոսկվայի նոր իրավաբանական ինստիտուտը: Անասնաբույժ-ինժեներ: Տնտեսագետ: Տնտեսագիտության թեկնածու: Իրավաբան:
1992-1994թթ. աշխատել է «Արարատ» մասնավոր ձեռնարկությունում` որպես գլխավոր հաշվապահ, 1994-1995թթ.` Ուսսուրիյսկ քաղաքում «Սպարտակ» ՍՊԸ-ում` գլխավոր տնօրեն, 1995-1996թթ.` «Անտարես» ԲԲԸ-ում` գլխավոր տնօրեն, 1996-1998թթ.` Պրիմորիեի մթերային բարեգործական հիմնադրամի Ուսսուրիյսկի մասնաճյուղում` ղեկավար: 1998-2002թթ. ղեկավարել է «Ուսսուրիյսկ ԳՈՒՄ» ԲԲԸ-ն: 2002-2003թթ. աշխատել է «Զորավանի անասնահամալիր» ԲԲԸ-ում` որպես տնօրենների խորհրդի նախագահ: 2003-2007թթ. զբաղվել է անհատ ձեռներեցությամբ:

He was born on January 2, 1968 in the village of Chovdar in Dashkesan region of the Republic of Azerbaijan.
1986-1988 he served in the Soviet Army.
In 1996 he graduated from RF Primorye State Agricultural Academy, in 1997 – faculty of economics in the same Academy. In 2006 he graduated from Moscow New Law Institute. He is a vet engineer, economist, candidate of economics, lawyer.
1992-1994 he worked as a chief accountant at Ararat private enterprise. 1994-1995 he worked as general director at Spartak Ltd in Ussuriysk. 1995-1996 – general director at Antares OJSC. 1996-1998 he was head at the Ussuriysk branch in Primorye Food Charitable Fund. 1998-2002 he headed the Ussuriysk GUM OJSC. 2002-2003 he worked as head of the directors’ board at Zoravan cattle complex OJSC. 2003-2007 he was involved in individual entrepreneurship.