Ծնվել է 1950թ. ապրիլի 5-ին Երեւանում:
1972-1997թթ. ԵրՄՄԳՀԻ-ում աշխատել է ճարտարագետ, ավագ գիտաշխատող, ենթաբաժնի պետ, տվյալների պատրաստման կայանի պետ:
1998-1999թթ. եղել է ՀՀ վարչապետի խորհրդական:
1997-1999թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, «Հանրապետություն» միավորում): «Հանրապետություն» խմբակցության, ապա «Երկրապահ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, «Միասնություն» դաշինք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, ապա նախագահ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ:
2007թ. հունիսի 7-ին ընտրվել է Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:

He graduated from the Yerevan Polytechnic Institute in 1972. He is an EPM engineer.
In 1997-1999 he was a deputy in the National Assembly (proportional system, Republic bloc). He was a member of the Republic faction and later Yerkrapah Deputy Group.
In 1999-2003 he was a deputy in the National Assembly (proportional system, Unity Alliance). He was first a member and later Chairman of the NA Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs. He was also a member of the Unity Faction.
From 2003-2007 he was a deputy in the NA (proportional system, RPA). He was the Chairman of the NA Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs. He was a member of the Republican Party of Armenia faction.