Ծնվել է 1959թ. հունիսի 2-ին Եղեգնաձորի շրջանի Մալիշկա գյուղում:
1982թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ինստիտուտը, ստացել է գիտնական-ագրոնոմի որակավորում: 1986թ. ավարտել է ՀԱՄԼԿԵՄ կենտրոնական կոմիտեին կից Մոսկվայի բարձրագույն դպրոցը, ստացել բարձրագույն քաղաքական կրթություն:
1975-1977թթ. աշխատել է արտադրությունում: 1982-1984թթ. ընտրվել է Մալիշկայի սովխոզի կոմերիտական կազմակերպության քարտուղար, 1986-1987թթ.` ՀԼԿԵՄ Եղեգնաձորի շրջկոմի երկրորդ, 1987-1991թթ.` առաջին քարտուղար: 1991-1993թթ. աշխատել է «Մոնիտոր» հայ-ռուսական համատեղ փ/ձ տնօրեն, 1993-2001թթ.` ՀՀ պետական եկամուտների նախարարությունում` Եղեգնաձորի տարածքային հարկային տեսչության պետ, այնուհետեւ Վայոց ձորի մարզի տարածքային հարկային տեսչության պետ, 2001-2003թթ.` ՀՀ պետական եկամուտների նախարարությունում` կազմվերահսկողության վարչության պետի տեղակալ, 2003-2004թթ.` Կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայության պետի խորհրդական, 2004-2007թթ.` «Մագաս ինվեստ» ՓԲԸ տնօրեն:
2002թ. շնորհվել է ՀՀ հարկային ծառայության երկրորդ դասի ավագ խորհրդականի դասային կոչում:
2004թ. հոկտեմբերի 14-ին Կորեայի Հանրապետության արտաքին գործերի եւ առեւտրի նախարարի հրամանով նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետությունում Կորեայի Հանրապետության պատվո գլխավոր հյուպատոս:

Армен Аршавирович Абрамян
В 1982 году окончил Армянский сельскохозяйственный институт с квалификацией ученого-агронома. В 1986 г. окончил Высшую Московскую школу при Центральном Комитете ВЛКСМ, получил высшее политическое образование.
1975-1977 г.г. работал на производстве. В 1982-1984 г.г. избирался секретарем комсомольской организации совхоза с. Малишка, в 1986-1987 г.г. – вторым, в 1987-1991 г.г. – первым секретарем ЛКСМА Ехегнадзорского района.
1991-1993 г.г. работал директором армяно-российского совместного м/п "Монитор".
1993-2001 г.г. работал в Министерстве государственных доходов РА в качестве начальника Ехегнадзорской территориальной налоговой инспекции, затем - начальника территориальной налоговой инспекции области Вайоц Дзор.
2001-2003 г.г. – заместитель начальника организационно-контрольного управления Министерства государственных доходов РА, в 2003-2004 г.г. – советником начальника Государственной налоговой службы при Правительстве, в 2004-2007 г.г. – директором ЗАО "Магас – инвест".
В 2002 г. присвоен классный чин старшего советника второго класса Налоговой службы РА.
14 октября 2004 года приказом министра иностранных дел и торговли Республики Корея назначен Почетным главным консулом Республики Корея в Республике Армения.
12 мая 2007 г. избран депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от партии "Баргавач Айастан" ("Процветающая Армения") .