Ծնվել է 1960թ. մայիսի 15-ին Նոր Հաճնում:
1981-1986թթ. աշխատել է Նաիրիի շրջանի Նոր Գեղիի Գ. Աղաջանյանի անվան խորհտնտեսություն-տեխնիկումում լաբորանտ, հասարակագիտական առարկաների դասախոս: 1985թ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1986-1988թթ. եղել է Նոր Գեղիի խորհտնտեսություն-տեխնիկումի ԼԿԵՄ կոմիտեի քարտուղար, 1988-1993թթ.`«Ունիվերսալ-3» կոոպերատիվի փոխտնօրեն, 1993- 2003թթ.` Նոր Գեղիի «Աղավնի» ՍՊԸ տնօրեն:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՕԵԿ): Մինչեւ 2006թ. մայիսի 22-ը` ՕԵԿ եւ ՕԵ խմբակցության անդամ: 2006թ. մայիսի 25-ից` «Գործարար» պատգամավորական խմբի անդամ: Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Родился 15 мая 1960г. в г. Нор-Аджн.
В 1981г. окончил Армянский государственный педагогический институт им. Х. Абовяна в Ереване. Историк.
1981-1986гг. - лаборант, преподаватель общественных наук в Нор-Гехинском совхозе-техникуме им. Г. Агаджаняна Наирийского района.
В 1985г. - служба в Советской Армии.
1986-1988гг. - секретарь комитета ЛКСМ Нор-Гехинского совхоза-техникума.
1988-1993гг. - заместитель директора кооператива “Универсал-3".
1993-2003гг. - директор ООО “Ахавни” с. Нор Гехи.
2003-2007гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, партия “Оринац Еркир”).
По 22 мая 2006 года член партии и фракции “Оринац Еркир”. С 25 мая 2006 года член депутатской группы "Горцарар". Член Постоянной комиссии по внешним сношениям НС.
12 мая 2007 года избран депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от партии "Баргавач Айастан" ("Процветающая Армения").