Ծնվել է 1955թ. մայիսի 5-ին Աբովյանի շրջանի Սարանիստ գյուղում:
1993թ. ավարտել է Եկատերինբուրգի (ՌԴ) ուրալյան ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը: Տնտեսագետ: Տնտեսագիտության թեկնածու:
1973-1975թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1975-1989թթ. աշխատել է «Հայբյուրեղապակի» գործարանում (ք.Արզնի), 1989թ.՝ «Սարանիստ» ՍՊԸ հիմնադիր տնօրեն, նախագահ: ՀՀ գործարարների եւ արդյունաբերողների միության ու առեւտրաարդյունաբերական պալատի խորհուրդների անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 45 ընտրատարածք): Մինչեւ 2006 թվականի մայիսի 22-ը` ՕԵ խմբակցության անդամ, այնուհետեւ` խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբում չի ընդգրկվել: Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Родился 5 мая 1955г. в с. Саранист Абовянского района.
В 1993г. окончил Уральский институт народного хозяйства в Екатеринбурге (РФ). Экономист. Кандидат экономических наук.
1973-1975гг. - служба в Советской Армии.
1975-1989гг. – на заводе “Армхрусталь” (Арзни), с 1989 года учредитель и директор, председатель ООО “Саранист”. Член советов Союза предпринимателей и промышленников и Торговопромышленной палаты РА.
2003-2007гг. - депутат НС (избирательный округ N 45). Беспартийный. По 22 мая 2006 года член фракции “Оринац Еркир”. Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС.