Ծնվել է 1949թ. փետրվարի 25-ին Երեւանում:
1971թ. ավարտել է Երեւանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտը: Ճարտարագետ-էլեկտրիկ: Ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու: Պարգեւատրվել է Ժողովուրդների բարեկամության շքանշանով (1986թ.):
1971-1974թթ. ՀԽՍՀ ԳԱ Գորիսի ֆիզիկատեխնիկական կենտրոնում եւ 1974-1975թթ.` ԳԱ հաշվողական կենտրոնում աշխատել է կրտսեր գիտաշխատող, 1975-1979թթ. ԵՊՀ հատուկ կոնստրուկտորական բյուրոյում` խմբի ղեկավար, կրտսեր գիտաշխատող, տնօրենի տեղակալ, գլխավոր ճարտարագետ: 1979-1985թթ. եղել է «Անի» ԳԱՄ «Գառնի» գործարանի փոխտնօրեն, «Անի» ԳԱՄ «Արաքս» գործարանի տնօրեն, 1985-1999թթ.` «Անի» ԳԱՄ գլխավոր տնօրեն, Երեւանի միկրոէլեկտրոնիկայի ԳՀՏԻ տնօրեն:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր («Միասնություն» դաշինքի համամասնական ընտրացուցակով): ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ: ՀԺԿ վարչության անդամ:

Родился 25 февраля 1949 г. в г. Ереване.
В 1971 г. окончил Ереванский политехнический институт. Инженер-электрик. Кандидат физико-математических наук. Награжден орденом Дружбы народов (1986).
В 1971-1974 гг. младший научный сотрудник Горисского физико-технического центра АН Армянской ССР, в 1974-1975 гг. младший научный сотрудник ВЦ АН, в 1975-1979 гг. руководитель группы, младший научный сотрудник, заместитель директора, главный инженер специального конструкторского бюро (СКБ) Ереванского государственного университета.
В 1979-1985 гг. заместитель директора завода “Гарни” НПО “Ани”, директор завода “Аракс” НПО “Ани”, в 1985-1999 гг. генеральный директор НПО “Ани” директор Ереванского научно-исследовательского технологического института микроэлектроники.
В 1999-2003 гг. депутат НС по пропорциональному избирательному списку блока “Единство”. Член Постоянной комиссии по внешним сношениям НС. Член фракции “Единство”.