Ծնվել է 1937թ. փետրվարի 11-ին Իջեւանում:
1965թ. ավարտել է Մոսկվայի համամիութենական պետական կինոինստիտուտը: Օպերատոր, բեմադրիչ: Պրոֆեսոր: ՀԽՍՀ պետական մրցանակի դափնեկիր, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ: Պարգեւատրվել է Մովսես Խորենացու մեդալով (1998թ.):
1955-1999թթ. «Հայֆիլմ» կինոստուդիայում աշխատել է օպերատորի օգնական, ընթերակա, բեմադրող օպերատոր, բեմադրիչ: 1987թ. եղել է Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ: 1988թ. դասախոսում էր Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական ինստիտուտում:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր («Միասնություն» դաշինքի համամասնական ընտրացուցակով: ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության, ապա «Ժողովրդի ձայն» պատգամավորական խմբի անդամ: Անկուսակցական:

Родился 11 февраля 1937 г. в г. Иджеванe.
В 1965 г. окончил Всесоюзный государственный институт кинематографии (Москва). Оператор, постановщик. Профессор. Лауреат Государственной премии Армянской ССР. Заслуженный деятель искусств Армянской ССР. Народный артист СССР. Награжден медалью Мовсеса Хоренаци (1998).
В 1955-1999 гг. работал на киностудии “Арменфильм” помощником оператора, ассистентом, оператором-постановщиком, постановщиком. С 1987 г. председатель Союза кинематографистов Армении. С 1988 г. преподавал в Армянском государственном педагогическом институте им. Х. Абовяна.
В 1999-2003 гг. депутат НС по пропорциональному избирательному списку блока “Единство” (НПА). Член Постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры и молодеж НС. Член фракции “Единство”, затем депутатской группы “Голос народа”.