Ծնվել է 1948թ. մայիսի 12-ին Սպիտակում:
1966-1969թթ. Սպիտակի շաքարի գործարանում աշխատել է բանվոր, ճարտարագետ-կոնստրուկտոր, գլխավոր տեխնոլոգ,1969-1981թթ.` Երքաղխորհրդի գործկոմի ջրմուղ-կոյուղու գլխավոր վարչության Լենինյան շրջանի տեխնիկ, ավագ վարպետ, գլխավոր ճարտարագետ, պետ: 1981-1995 թթ. Երեւանի քիմիական ռեակտիվների գործարանում եղել է ճարտարագետ, տեղամասի պետ, փոխտնօրեն, տնօրեն, 1995-1999թթ.՝ «Քիմռեակտիվ» ԲԲԸ նախագահ: 2001 թ.` «Ագրոարդյունաբերողների եւ սերմնաբույծների միության» նախագահ: 2002 թ.` «Հայ աշխատավոր» հասարակական կազմակերպության համանախագահ: 1990-1995թթ.` ԳԽ պատգամավոր (թիվ 242 ընտրատարածք):
1995-1999 թթ. ` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 102 ընտրատարածք): «Հանրապետություն» խմբակցության, ապա «Բարեփոխումներ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003 թթ.` ԱԺ պատգամավոր («Միասնություն» դաշինքի համամասնական ընտրացուցակով): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի, ապա արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ, ապա խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբերում չի ընդգրկվել, այնուհետեւ Ագրարային-արդյունաբերական ժողովրդական միավորում պատգամավորական խմբի ղեկավար: Անկուսակցական:

Родился 12 мая 1948 г. в г. Спитаке.
В 1966-1969 гг. работал на Спитакском сахарном заводе рабочим, инженером-конструктором, главным технологом, в 1969-1981 гг. техник, старший мастер, главный инженер, начальник главного управления “Водоканала” Ленинского райисполкома Ергорсовета.
В 1981-1995 гг. инженер, начальник участка, заместитель директора, директор Ереванского завода химреактивов, в 1995-1999 гг. председатель ОАО “Химреактив”. С 2001 г. председатель “Союза агропромышленников и семеноводства”. С 2002 г. сопредседатель общественной организации “Армянский труженик”.
В 1990-1995 гг. депутат ВС (избирательный округ N 242).
В 1995-1999 гг. депутат НС (избирательный округ N 102). Член фракции “Республика”, затем член депутатской группы “Реформы”.
В 1999-2003 гг. депутат НС по пропорциональному избирательному списку блока “Единство”. Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС, затем Постоянной комиссии по внешним сношениям НС. Член фракции “Единство”, затем не состоял во фракциях и депутатских группах, затем руководитель депутатской группы “Аграрно-Промышленное народное объединение”.