Ծնվել է 1954թ. հոկտեմբերի 10-ին Մեղրու շրջանի Շվանիձոր գյուղում:
1976թ. աշխատել է Մեղրու շրջանի Շվանիձոր գյուղի կոլտնտեսությունում անասնաբույծ: 1976-1977թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1977-1982թթ. Մեղրու գյուղվարչությունում աշխատել է գլխավոր անասնաբույծ, 1982-1985թթ.՝ ՀԿԿ Մեղրու շրջկոմի գյուղատնտեսության բաժնի վարիչ, 1985-1987թթ. ՀԿԿ Կենտկոմում` հրահանգիչ: 1987-1990թթ. եղել է Մեղրու շրջխորհրդի գործկոմի նախագահ, 1990-1991թթ.՝ ՀԿԿ Մեղրու շրջկոմի առաջին քարտուղար, 1994-1999թթ.՝ Մեղրու պանրի գործարանի տնօրեն, այնուհետեւ նույն ԲԲԸ նախագահ:
1990-1995թթ.՝ ԳԽ պատգամավոր (թիվ 228 ընտրատարածք): ՀԿԿ խմբակցության անդամ:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 69 ընտրատարածք): ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, նախագահի տեղակալ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ: ՀԺԿ վարչության քարտուղար:

Постоянная комиссия по государственно-правовым вопросам  (Заместитель Председателя Комиссии)
В 1977-1982 гг. работал главным ветеринаром в Мегринском сельском управлении, в 1982-1985 гг. заведующий отделом сельского хозяйства Мегринского райкома КПА, в 1985-1987 гг. инструктор в ЦК КПА.
В 1987-1990 гг. председатель Мегринского райисполкома, в 1990-1991 гг. первый секретарь Мегринского райкома КПА, в 1994-1999 гг. директор Мегринского сырзавода, затем председатель того же ОАО.
В 1990-1995 гг. депутат ВС (избирательный округ N 228). Член фракции КПА.
В 1999-2003 гг. депутат НС (избирательный округ N 69) . Член, заместитель председателя Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Член фракции “Единство”, затем руководитель депутатской группы “Голос наро­да”.