Ծնվել է 1961թ. մարտի 2-ին Կալինինոյի շրջանի Ղարաքիլիսա գյուղում:
1982թ. ավարտել է Երեւանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտը, 1989թ.՝ Դոնի Ռոստովի (ՌԴ) բարձրագույն քաղաքական դպրոցը: Ճարտարագետ-մեխանիկ: Քաղաքագետ: Տնտեսագետ:
1982-1983թթ. Կալինինոյի շրջանում աշխատել է ուսուցիչ, 1983-1985թթ.՝ հակակարկտային ջոկատի ճարտարագետ, ավագ ճարտարագետ, 1985-1987թթ.՝ ՀԼԿԵՄ Տաշիրի շրջկոմի գյուղբաժնի վարիչ, քարտուղար, 1988-1989թթ.՝ ՀԿԿ Տաշիրի շրջկոմի հրահանգիչ: 1990-1993թթ. եղել է «ՍԻԿ» արտադրաառեւտրային ձեռնարկության (Դոնի Ռոստով) գլխավոր տնօրեն, 1993-1999թթ.՝ Տաշիրի արծնապատ ամանեղենի գործարանի տնօրեն, այնուհետեւ նույն ԲԲԸ խորհրդի նախագահ:
1995-1999թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 139 ընտրատարածք): ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Բարեփոխումներ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 50 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Կայունություն» պատգամավորական խմբի քարտուղար, ապա «Ժողովրդական պատգամավոր» պատգամավորական խմբի ղեկավար: Անկուսակցական:

Родился 2 марта 1961 г. в с. Каракилиса Калининского района.
В 1982 г. окончил Ереванский политехнический институт, в 1989 г. Высшую политическую школу Ростова-на-Дону (РФ). Инженер-механик. Политолог. Экономист.
В 1982-1983 гг. работал учителем в Калининском районе, в 1983-1985 гг. инженер, старший инженер противоградового отряда, в 1985-1987 гг. заведующий, секретарь сельского отдела Таширского райкома ЛКСМА, в 1988­1989 гг. инструктор Таширского райкома КПА.
В 1990-1993 гг. генеральный директор торгово-промышленного предприятия “СИК” (Ростов-на-Дону), в 1993-­1999 гг. директор Таширского завода эмалированной посуды, затем председатель совета того же ОАО.
В 1995-1999 гг. депутат НС (избирательный округ N 139). Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Член депутатской группы “Реформы”.
В 1999-2003 гг. депутат НС (избирательный округ N 50). Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Секретарь депутатской группы “Стабильность”, затем руководитель депутатской группы “Народный депутат”.
25 мая 2003 г. избран депутатом НС от избирательного округа N 39. Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Руководитель депутатской группы “Народный депутат”. С 22 июля 2006 г. член РПА.