Ծնվել է 1949թ. սեպտեմբերի 16-ին Ապարանի շրջանի Քասախ գյուղում:
1976թ. ավարտել է Մոսկվայի ինժեներաշինարարական ինստիտուտը, 1989թ.` Բելգորոդի (ՌԴ) սպառողական կոոպերացիայի ինստիտուտը: Տնտեսագետ:
1968-1970թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1971-1990թթ. աշխատել է ՀԽՍՀ առեւտրի նախարարության համակարգում գլխավոր հաշվապահ, սննդառի տնօրեն: 1990-1997թթ. եղել է «Օրիոն» ՍՊԸ նախագահ, 1997-1999թթ.` Երեւանի Քանաքեռ-Զեյթուն թաղապետարանի ֆինանսական բաժնի պետ:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 24 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբերում չի ընդգրկվել: ՀԺԿ վարչության անդամ:

Родился 16 сентября 1949 г. в с. Касах Апаранского района.
В 1976 г. окончил Московский инженерно-строительный институт, в 1989 г.– Белгородский институт потребительской кооперации (РФ). Экономист.
В 1968-1970 гг. служил в Советской Армии.
В 1971-1990 гг. работал в системе Министерства торговли Армянской ССР главным бухгалтером, директором пищеторга. В 1990-1997 гг. был председателем ООО “Орион”, в 1997-1999 гг. на-чальник финансового отдела общины Канакер – Зейтун г. Еревана.
В 1999-2003 гг. депутат НС (избирательный округ N 24). Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Во фракциях и депутатских группах не состоял, затем член депутатской группы “Голос народа”.