Ծնվել է 1968 թ. փետրվարի 7-ին Երեւանում:
1984-1986թթ. եղել է «Աշխատանք» կամավոր մարզական ընկերությունում բանվոր, 1987թ.՝ Երեւանի թիվ 4 հացի գործարանի բանվոր: 1987-1989 թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1989-1990թթ. «Սիրիուս» գործարանում աշխատել է փականագործ, 1990-1995թթ. Երեւանի ալրաղաց գործարանում` պահեստապետ, փոխտնօրեն:
1995-1996թթ. եղել է «Բջնի» ԲԲԸ գործադիր տնօրեն, 1996-1999թթ.՝ Երեւանի ալրաղաց գործարանի իրացման բաժնի պետ, 2002թ.` «Երեւանի ալրաղաց» ՓԲԸ նախագահ:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 4 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Կայունություն», ապա խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբերում չի ընդգրկվել, այնուհետեւ «Ժողովրդական պատգամավոր» պատգամավորական խմբի անդամ: Անկուսակցական:

Родился 7 февраля 1968 г. в г. Ереване.
В 1989-1990 гг. работал слесарем на заводе “Сириус”, в 1990-1995 гг. складчик, заместитель директора Ереванского мукомольного комбината.
В 1995-1996 гг. исполнительный директор ОАО “Бжни”, в 1996-1999 гг. начальник отдела сбыта Ереванского мукомольного завода, с 2002 г. председатель ЗАО “Ереванский мукомольный завод”.
В 1999-2003 гг. депутат НС (избирательный округ N4). Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член депутатской группы “Стабильность”, затем во фракциях и депутатских группах не состоял. Впоследствии член депутатской группы “Народный депутат”.