Արտյոմ Ղուկասի Մեհրաբյան
2001-2008թթ. եղել է «Մեդար» ՍՊԸ հիմնադիր տնօրեն (ՌԴ սերտիֆիկացման եւ չափագիտության վարչության ներկայացուցչությունը ՀՀ-ում),  միաժամանակ՝ «Ռոստեստ-Մոսկվա» ՓԲԸ սերտիֆիկացման մարմնի ՀՀ ներկայացուցիչ:
2004-2007թթ.  աշխատել է ՌԴ սերտիֆիկացման եւ չափագիտության վարչության ՀՀ ներկայացուցչության պարենային ապրանքների փորձագետ: 2005-2008թթ.՝ «Գյումրի թեստ» ՓԲԸ պարենային եւ ոչ պարենային ապրանքների սերտիֆիկացման մարմնի փորձագետ: 2009-2011թթ.՝  «Տեխնոֆիտ» ՍՊԸ կոմերցիոն տնօրեն:
2011-2012թթ.՝ «Ստանդարտ-Դիալոգ» ՍՊԸ սերտիֆիկացման մարմնի ղեկավար: 2013-2015թթ.՝ ՌԴ «Ստրոյդիալոգ» ՍՊԸ ճանապարհաշինության գծով փոխտնօրեն: 2015-2018թթ. հիմնադրել եւ ղեկավարել է  «Յուպիտեր» ՍՊԸ-ն: 2018-2019թթ. եղել է  «Ագրոինտեքս» ՍՊԸ ղեկավար: 2019թ. աշխատել է Աջափնյակ վարչական շրջանի աշխատակազմի քարտուղար: 2020թ.՝ «Չարենցավանի հաստոցաշինական գործարան» ԲԲԸ արտադրական գծով փոխտնօրեն, 2020-2022թթ.՝  տնօրեն:
2022-2024թթ. եղել է ՀՀ ԲՏԱՆ Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ: 2024-2025թթ.՝ «DIS» ՍՊԸ խորհրդական:
2025թ. ապրիլի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համապետական ընտրական ցուցակով:

Артем Гукасович Меграбян
2001-2008 гг. - директор-учредитель ООО «Медар» (представительство Управления сертификации и метрологии РФ в РА), одновременно представитель органа сертификации ЗАО «Ростест-Москва» в Республике Армения.
2004-2007гг. - эксперт по продовольственным товарам представительства Управления сертификации и метрологии РФ в Республике Армения. 2005-2008 гг.- эксперт органа по сертификации продовольственных и непродовольственных товаров ЗАО «Гюмри тест». 2009-2011 гг. - коммерческий директор ООО «Технофит».
2011-2012 гг. - руководитель сертификационного органа ООО «Стандарт-Диалог». 2013-2015 гг. - заместитель директора по дорожному строительству ООО «Стройдиалог», РФ. 2015-2018 гг. - учредитель и руководитель ООО «Юпитер». 2018-2019 гг. — руководитель ООО «Агроинтекс». 2019 г. - секретарь Аппарата административного района «Ачапняк». 2020 г. – заместитель директора по производственной части, 2020-2022 гг. – директор ОАО «Чаренцаванский станкостроительный завод».
2022-2024гг. - председатель Военно-промышленного комитета Министерства индустрии высоких технологий РА. 2024-2025гг. - советник ООО « DIS ».
9 апреля 2025 года избран депутатом НС по общегосударственному избирательному списку партии «Гражданский договор».