Լիլիթ Իշխանի Կիրակոսյան
2011-2012թթ. եղել է «Լիբերտա» ընկերության ներմուծման եւ արտահանման պատասխանատու: 2013-2017թթ.՝ «Հելոտեքս» ՍՊԸ արտահանման եւ ներմուծման հարցերի համակարգող: 2015-2018թթ. զբաղվել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ: 2017-2020թթ.՝ «Մոուր Գրուփ Հոլանդ» կազմակերպության տարածաշրջանի պատասխանատու: 2018-2020թթ.՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» վերադարձի հիմնադրամի մարդկային ռեսուրսների կառավարիչ: 2021-2022թթ.՝ ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի ծրագրերի կառավարման դեպարտամենտի պետի օգնական:
2018-2022թթ. եղել է Երեւանի ավագանու անդամ («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք): 2021-2022թթ.՝ Երեւանի ավագանու քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ:
2020թ. սեպտեմբերի 30-ին մեկնել է Արցախ եւ մինչեւ ռազմական գործողությունների ավարտը կամավոր աշխատել Ստեփանակերտի բուժհաստատություններում:
2022թ. հունվարի 13-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համապետական ընտրական ցուցակով:

Born September 13, 1988 in Yerevan.
2009 - Graduated from the Faculty of Romance and Germanic Philology of the Yerevan State University.
2011- 2012 - Responsible for import-export of the company “Liberta.”
2013 - 2017 - Coordinator for import-export issues of the LLC “Hellotex.”
2015-2018 - Engaged in business activities.
2017 - 2020 - Responsible for the region of the organization “Mour-Group Holand.”
2018 - 2020 - Human Resources Manager of the repayable fund “Civil Contract.”
2021 - 2022 - Assistant to the Head of the Program Management Department of the “Road Department” Foundation of the Ministry of Territorial Administration and Infrastructures of the Republic of Armenia.
2018 - 2022 - Member of the Municipal Council of Yerevan   (“My Step” alliance of parties.)
2021 - 2022 - Deputy Chairman of the Standing Committee on Urban Development and Land Use of the Municipal Council of Yerevan.
September 30, 2020 - Left for Artsakh and until the end of hostilities worked as a volunteer in the medical institutions of Stepanakert.
January 13, 2022 - Elected Member of the National Assembly from the national electoral list of the “Civil Contract” party.