Ծնվել է 1990թ. փետրվարի 20-ին Երեւանում:
2016թ.՝ Ժնեւի միջազգային մարդասիրական իրավունքի եւ մարդու իրավունքների ակադեմիան: Միջազգային հումանիտար իրավունքի եւ մարդու իրավունքների մագիստրոս:
2019թ.՝ Օքսֆորդի համալսարանը: Դիվանագիտական գիտությունների մագիստրոս: Պահեստազորի կապիտան:
2012-2015թթ. եղել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության միջազգային պայմանագրաիրավական ապահովման բաժնի սպա: 2015-2016թթ.՝ ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչության հասարակական հիմունքներով փորձագետ (Ժնեւ): 2017թ. հունվար-հունիս՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի իրավական հարցերով փորձագետ, միաժամանակ դասավանդել է ԵՊՀ Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնում: 2017-2018թթ.՝ ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակության հետ կապերի վարչության սպա: 2020թ. օգոստոս-նոյեմբեր՝ Սփյուռքի գործերով գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի իրավական հարցերով խորհրդական:
2021թ. նոյեմբերի 4-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակով:

Родилась 20 февраля 1990 года в Ереване.
2016г. – Женевская международная академия гуманитарного права и прав человека. Магистр международного гуманитарного права и прав человека.
2019г. – Оксфордский университет. Магистр дипломатических наук. Капитан запаса.
2012-2015гг. – офицер отдела международного договорно-правового обеспечения Управления оборонной политики МО РА.
2015-2016гг. – Эксперт на общественных началах постоянного представительства РА в ООН (Женева).
Январь-июнь 2017г. Эксперт по правовым вопросам ГНКО «Центр общественных связей и информации» Аппарата Президента РА, одновременно преподавала в Центре европейских исследований ЕГУ. 2017-2018гг. – офицер управления по информации и связям с общественностью МО РА. Август – ноябрь 2020г. - советник по правовым вопросам Офиса Верховного комиссара по делам диаспоры.
4 ноября 2021г. избрана депутатом НС по общегосударственному избирательному списку блока партий «Айастан».