Ծնվել է 1990թ. փետրվարի 20-ին Երեւանում:
2016թ.՝ Ժնեւի միջազգային մարդասիրական իրավունքի եւ մարդու իրավունքների ակադեմիան: Միջազգային հումանիտար իրավունքի եւ մարդու իրավունքների մագիստրոս:
2019թ.՝ Օքսֆորդի համալսարանը: Դիվանագիտական գիտությունների մագիստրոս: Պահեստազորի կապիտան:
2012-2015թթ. եղել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության միջազգային պայմանագրաիրավական ապահովման բաժնի սպա: 2015-2016թթ.՝ ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչության հասարակական հիմունքներով փորձագետ (Ժնեւ): 2017թ. հունվար-հունիս՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի իրավական հարցերով փորձագետ, միաժամանակ դասավանդել է ԵՊՀ Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնում: 2017-2018թթ.՝ ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակության հետ կապերի վարչության սպա: 2020թ. օգոստոս-նոյեմբեր՝ Սփյուռքի գործերով գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի իրավական հարցերով խորհրդական:
2021թ. նոյեմբերի 4-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակով:

Born February 20, 1990 in Yerevan.
2016 - Graduated from the Geneva Academy of International Humanitarian Law and Human Rights. Master of International Humanitarian Law and Human Rights.
2019 - Graduated from Oxford University. Master of Diplomatic Sciences. Captain in reserve.
2012 - 2015 - Officer of the International Contractual  Legal Support Division of the Defense Policy Department of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
2015 - 2016 - Expert, on a voluntary basis, at the Permanent Mission of the Republic of Armenia to the United Nations (Geneva).
January-June, 2017 - SNCO Legal expert at the “Public Relations and Information Center” of the Staff of the President of the Republic of Armenia, and concurrently taught at the Center for European Studies of YSU.
2017- 2018 - Officer of the Information and Public Relations Department of the  Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
August-November, 2020 - Legal Adviser to the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs.
November 4, 2021 - Elected Member of the National Assembly from the national electoral list of the “Armenia” alliance of parties.
2012 - Awarded “Armed Forces of the Republic of Armenia 20 Years” Jubilee Medal (Ministry of Defense).