Ծնվել է 1980թ. հուլիսի 15-ին Երեւանում:
2000-2008թթ. եղել է «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի տպագրության պատասխանատու, 2003-2008թթ.՝ Երեւանի խամաճիկների պետական թատրոնի, 2009-2010թթ.՝ Երեւանի պետական կամերային երաժշտական թատրոնի դերասան:
2009-2013թթ.՝ «Մեր Տպարանը» ՍՊԸ փոխտնօրեն: 2013-2015թթ.՝ «Armtimes.com» կայքի ադմինիստրատոր: Նկարահանվել է մի շարք գեղարվեստական ֆիլմերում:
2018-2019թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 3 ընտրատարածք, «Ելք» կուսակցությունների դաշինք): ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Ելք» խմբակցության անդամ:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 3 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Родился 15 июля 1980г. в Ереване.
2000-2008гг. – ответственный выпускающий газеты “Айкакан жаманак”, 2003-2008гг. – актер Ереванского государственного театра марионеток, 2009-2010гг. – актер Ереванского государственного камерного музыкального театра.
2009-2013гг. – заместитель директора ООО “Наше издательство”.
2013-2015гг. – администратор сайта “Armtimes.com.
Снялся в ряде художественных фильмов.
2018-2019гг.- депутат НС (избирательный округ N 3, блок партий “Елк”). Член Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта. Член фракции “Елк".
2019-2021гг. – депутат НС (общегосударственный избирательный список блока партий “Мой шаг”). Член Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам. Член фракции “Мой шаг”.