Ծնվել է 1989թ.սեպտեմբերի 23-ին Արագածոտնի մարզի Փարպի գյուղում:
2010թ. ավարտել է ԵՊՀ ռադիոֆիզիկայի ֆակուլտետը, 2013թ.՝ ԵՊՀ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան («Սինոփսիս Արմենիա» ուսումնական կենտրոն): Ռադիոֆիզիկոս: Ներկայում սովորում է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի հանրային կառավարում ֆակուլտետում:
Մասնակցել է Դոնեցկի 12-րդ միջազգային տնտեսագիտական ամառային դպրոցի դասընթացներին (2008թ.):
2010-2018թթ. զբաղվել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ: 2013-2017թթ. աշխատել է ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության (ԱՎԾ) Արագածոտնի մարզային գործակալության վիճակագիր:
2008 թվականից «Հայրենապաշտ» երիտասարդական հկ խորհրդի անդամ է:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 7 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Родился 23 сентября 1989 года в селе Парби Арагацотнской области.
В 2010 году окончил факультет радиофизики ЕГУ, в 2013г. – магистратуру того же факультета ЕГУ (учебный центр “Синопсис Армения”). Радиофизик. В настоящее время проходит обучение на факультете общественного управления Академии государственного управления РА.
Участвовал в 12-х летних курсах международной экономической школы Донецка (2008г.).
2010-2018гг. – занятие предпринимательской деятельностью. 2013-2017гг. – статистик Арагацотнского областного агентства Национальной статистической службы РА (НСС).
С 2008г. – член Совета молодежной общественной организации “Патриот”.
2019-2021гг. – депутат НС (блок партий “Мой шаг”, территориальный избирательный список избирательного округа N 7). Член Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы. Член фракции “Мой шаг”.