Ծնվել է 1989թ.սեպտեմբերի 23-ին Արագածոտնի մարզի Փարպի գյուղում:
2010թ. ավարտել է ԵՊՀ ռադիոֆիզիկայի ֆակուլտետը, 2013թ.՝ ԵՊՀ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան («Սինոփսիս Արմենիա» ուսումնական կենտրոն): Ռադիոֆիզիկոս: Ներկայում սովորում է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի հանրային կառավարում ֆակուլտետում:
Մասնակցել է Դոնեցկի 12-րդ միջազգային տնտեսագիտական ամառային դպրոցի դասընթացներին (2008թ.):
2010-2018թթ. զբաղվել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ: 2013-2017թթ. աշխատել է ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության (ԱՎԾ) Արագածոտնի մարզային գործակալության վիճակագիր:
2008 թվականից «Հայրենապաշտ» երիտասարդական հկ խորհրդի անդամ է:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 7 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Born September 23, 1989 in the village of Parpi, Aragatsotn province.
Currently - Studying at the Faculty of Public Administration of the Academy of Public Administration of the Republic of Armenia.
2008 - Participated in the training courses of the 12th International Economic Summer School of Donetsk.
2010 - 2018 - Engaged in business.
2013 - 2017 - Statistician of the Aragatsotn province agency of the National Statistical Service of the Republic of Armenia (NSS).
Since 2008 - Member of the Council of the youth NGO “Patriot.”
2019 - 2021- Member of the National Assembly (territorial electoral list of the electoral district #7 of the “My Step” alliance of parties). Member of the Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment of the National Assembly. Member of the “My Step” faction.