Կնյազ Համիդի Հասանով
1995 թվականից՝ «Քուրդիստան կոմիտե» հկ անդամ, ապա՝ փոխնախագահ: 2000թ.՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմին կից ազգային փոքրամասնությունների կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի անդամ: 2007 թվականից «Հայաստանի քրդական ազգային խորհուրդ» հկ խորհրդի նախագահն է, խորհրդի «Զագրոս» հայերեն պաշտոնաթերթի գլխավոր խմբագիր (հասարակական կարգով):
2017-2019թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (ՀՀԿ): ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

1970-1973гг. – инженер-землеустроитель, председатель планового комитета исполнительного комитета Абовянского районного совета.1973-1997гг. – директор киносети Абовяна, 1977-2014гг. – директор ООО “Котайкская районная кино сеть”.
2000г. – член Координационного совета организаций национальных меньшинств при Аппарате Президента РА. С 2007г. – председатель Совета ОО “Курдский национальный совет Армении”, главный редактор официального периодического издания Совета “Загрос” на армянском языке (на общественных началах 2017-2019гг. - депутат НС (РПА). Член Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта. Член фракции “Республиканская партия Армении”.
2019-2021гг. – депутат НС (общегосударственный избирательный список блока партий “Мой шаг”). Член Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта. Член фракции “Мой шаг”.