Ծնվել է 1969թ. hուլիսի 31-ին Երեւանում:
Ֆիզիկոս: 1995թ.՝ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի գործարար կառավարման ֆակուլտետը: Գործարար կառավարման մագիստրոս (MBA):
1995-1997թթ. աշխատել է «Մարսթն & Մարսթն» քաղաքների (վարչաշրջանների) կառավարման միջազգային ասոցիացիայի գրասենյակի մենեջեր: 1998-2000թթ.՝ ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի երեւանյան գրասենյակի մարդկային ռեսուրսների եւ ֆինանսների կառավարման գծով ազգային պատասխանատու: 2000-2002թթ.՝ Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի վարչական մենեջեր եւ մասնավոր հատվածի զարգացման խորհրդատու: 2003-2004թթ.՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ծրագրերի բաժնի ղեկավար, գործադիր տնօրենի հաղորդակցության գծով խորհրդատու: 2003-2009թթ.՝ «Հասարակայնության հետ կապերի հայաստանյան ասոցիացիա» ՀԿ գործադիր տնօրեն: 2005-2009թթ. եւ 2016-2019թթ.՝ Հայաստանի ֆրանսիական համալսարանի դասախոս (գործարար հաղորդակցություն եւ հասարակայնության հետ կապեր): 2008-2014թթ.՝ «ԱրմենՏել» ՓԲԸ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար: 2014թ. մարտ-հոկտեմբեր` «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի մարկետինգի եւ հաղորդակցության դեպարտամենտի ղեկավար: 2015-2018թթ.՝ «Հանրային հաղորդակցության լաբորատորիա» ՍՊԸ գլխավոր գործադիր տնօրեն: 2016-2018թթ.՝ Եվրոպայի խորհրդի հայաստանյան գրասենյակի «Ինստիտուցիոնալ աջակցություն Հայաստանի համայնքների միությանը» ծրագրի հաղորդակցության եւ հանրային կապերի խորհրդատու: 2018թ.՝ «Իրավական կրթության եւ վերականգնման ծրագրերի իրականացման կենտրոն» ՀԿ եւ ՀՀ արդարադատության նախարարության հաղորդակցության խորհրդատու: 2016-2017թթ.՝ ԵՄ Արեւելյան գործընկերության «Մշակույթ ու ստեղծագործարարություն» ծրագիր շահերի պաշտպանության եւ հաղորդակցության գծով միջազգային փորձագետ Ուկրաինայում, Բելառուսում եւ Մոլդովայում: 2016թ.՝ «Օքսիջեն» հիմնադրամի «Ազգային քաղաքական երկխոսության խթանում Հայաստանում քաղաքացիական հասարակության մասնակցության բարձրացման միջոցով» ծրագրի դասընթացավար: 2016-2018թթ.՝ ԵՄ «Քաղաքապետերի արեւելյան դաշնագիր» հայաստանյան ծրագրի հաղորդակցության գծով ավագ փորձագետ: 2017թ. փետրվար-2018թ. դեկտեմբեր՝ «Եվրասիա» հիմնադրամի Կենտրոնական Ասիայի շահերի պաշտպանության ոլորտում միջազգային փորձագետ Ղազախստանում: 2018թ.՝ ԵԽ Արեւմտյան Բալկանների ու Թուրքիայի ստորաբաժանման շահերի պաշտպանության միջազգային փորձագետ Բոսնիա եւ Հերցեգովինայում: 2018թ. ապրիլ-սեպտեմբեր` ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի խորհրդական:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:
Քաղաքական ու գործարար հաղորդակցության եւ շահերի պաշտպանության ոլորտի մի շարք հետազոտությունների եւ միջազգային զեկույցների հեղինակ է:

Born July 31, 1969 in Yerevan.
1995 - Graduated from the American University of Armenia, College of Business Administration, Yerevan (Armenia). Business Administration (MBA).
1995 -1997 - Office Manager, Real property registration pilot project, Marston and Marston, International City/County Management Association (ICMA) - United States Agency for International Development (USAID), Yerevan (Armenia)
1998 - 2000 - National Human Resource and Finance officer - United Nations High Commissioner for Refugees Branch Office in Armenia, Yerevan (Armenia).
2000 - 2002 - World Bank Office, Armenia, Yerevan (Armenia) Administrative Manager/ Private Sector Development Consultant.
2003 - 2004 - Head of Program Department, Advisor to the Executive Director for Communications of the “Hayastan” All-Armenian Fund.
2003 - 2009 - Executive Director of the NGO “Armenian Public Relations Association”
2005 - 2009 and 2016 - 2019 - Lecturer at the French University of Armenia (business communication and public relations).
2008 - 2014 - Head of the Public Relations Service of “ArmenTel” CJSC.
March - October, 2014 - Head of the Marketing and Communications Department of the Development Initiative of the Armenia Foundation (IDEA).
2015 - 2018 - General Executive Director of the “Public Communications Laboratory” LLC.
2016 - 2018 - Adviser on Communications and Public Relations of the "Institutional Support to Communities Association of Armenia" project, COE Yerevan Office, Yerevan (Armenia).
2018 - “Centre for the Implementation of Legal Education and Rehabilitation Programs” State Non-Profit Organization, Ministry of Justice of the Republic of Armenia - Consultant on Communication.
2016 - 2017 - International Expert on Advocacy and Communications of European Union-Eastern Partnership “Culture and Creativity” Programme in Ukraine, Belarus and Moldova.
2016 - Communications Trainer – “Increasing Civil Society Participation in National Policy Dialogue in Armenia” project, “OXYGEN” Foundation, Yerevan (Armenia).
2016 - 2018 - Senior Communication Expert for Armenia - Covenant of Mayors East (CoM East) Programme, European Union Eastern Partnership initiative, Yerevan (Armenia).
February, 2017 - December, 2018 - International Expert on Advocacy for the “Eurasia” Foundation of Central Asia in Kazakhstan.
2018 - International Consultant on Advocacy - Horizontal Facility for Western Balkans and Turkey, Council of Europe, Sarajevo (Bosnia and Herzegovina).
April - September, 2018 - Adviser to the Chief of Staff of the National Assembly of the Republic of Armenia.
2019 - 2021- Member of the National Assembly (national electoral list of the “My Step” alliance of parties). Member of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly. Member of the “My Step” faction.
Author of a number of studies and international reports in the area of political and business communications and interest protection.