Ծնվել է 1969թ. hուլիսի 31-ին Երեւանում:
Ֆիզիկոս: 1995թ.՝ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի գործարար կառավարման ֆակուլտետը: Գործարար կառավարման մագիստրոս (MBA):
1995-1997թթ. աշխատել է «Մարսթն & Մարսթն» քաղաքների (վարչաշրջանների) կառավարման միջազգային ասոցիացիայի գրասենյակի մենեջեր: 1998-2000թթ.՝ ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի երեւանյան գրասենյակի մարդկային ռեսուրսների եւ ֆինանսների կառավարման գծով ազգային պատասխանատու: 2000-2002թթ.՝ Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի վարչական մենեջեր եւ մասնավոր հատվածի զարգացման խորհրդատու: 2003-2004թթ.՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ծրագրերի բաժնի ղեկավար, գործադիր տնօրենի հաղորդակցության գծով խորհրդատու: 2003-2009թթ.՝ «Հասարակայնության հետ կապերի հայաստանյան ասոցիացիա» ՀԿ գործադիր տնօրեն: 2005-2009թթ. եւ 2016-2019թթ.՝ Հայաստանի ֆրանսիական համալսարանի դասախոս (գործարար հաղորդակցություն եւ հասարակայնության հետ կապեր): 2008-2014թթ.՝ «ԱրմենՏել» ՓԲԸ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար: 2014թ. մարտ-հոկտեմբեր` «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի մարկետինգի եւ հաղորդակցության դեպարտամենտի ղեկավար: 2015-2018թթ.՝ «Հանրային հաղորդակցության լաբորատորիա» ՍՊԸ գլխավոր գործադիր տնօրեն: 2016-2018թթ.՝ Եվրոպայի խորհրդի հայաստանյան գրասենյակի «Ինստիտուցիոնալ աջակցություն Հայաստանի համայնքների միությանը» ծրագրի հաղորդակցության եւ հանրային կապերի խորհրդատու: 2018թ.՝ «Իրավական կրթության եւ վերականգնման ծրագրերի իրականացման կենտրոն» ՀԿ եւ ՀՀ արդարադատության նախարարության հաղորդակցության խորհրդատու: 2016-2017թթ.՝ ԵՄ Արեւելյան գործընկերության «Մշակույթ ու ստեղծագործարարություն» ծրագիր շահերի պաշտպանության եւ հաղորդակցության գծով միջազգային փորձագետ Ուկրաինայում, Բելառուսում եւ Մոլդովայում: 2016թ.՝ «Օքսիջեն» հիմնադրամի «Ազգային քաղաքական երկխոսության խթանում Հայաստանում քաղաքացիական հասարակության մասնակցության բարձրացման միջոցով» ծրագրի դասընթացավար: 2016-2018թթ.՝ ԵՄ «Քաղաքապետերի արեւելյան դաշնագիր» հայաստանյան ծրագրի հաղորդակցության գծով ավագ փորձագետ: 2017թ. փետրվար-2018թ. դեկտեմբեր՝ «Եվրասիա» հիմնադրամի Կենտրոնական Ասիայի շահերի պաշտպանության ոլորտում միջազգային փորձագետ Ղազախստանում: 2018թ.՝ ԵԽ Արեւմտյան Բալկանների ու Թուրքիայի ստորաբաժանման շահերի պաշտպանության միջազգային փորձագետ Բոսնիա եւ Հերցեգովինայում: 2018թ. ապրիլ-սեպտեմբեր` ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի խորհրդական:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:
Քաղաքական ու գործարար հաղորդակցության եւ շահերի պաշտպանության ոլորտի մի շարք հետազոտությունների եւ միջազգային զեկույցների հեղինակ է:

Родилась 31 июля 1969 года в Ереване.
В 1991г. окончила физический факультет Ереванского государственного университета. Физик. В 1995 году окончила факультет бизнес-администрирования Американского университета Армении. Магистр бизнес-администрирования (MBA).
1995-1997гг. - менеджер офиса Международной ассоциации городского (муниципального) управления “Марстен & Марстен”. 1998–2000гг. - национальный ответственный по управлению человеческими ресурсами и финансами Ереванского бюро Верховного комиссара ООН по делам беженцев. 2000-2002гг. - административный менеджер и консультант по развитию частного сектора армянского отделения Всемирного банка. 2003-2004гг. – руководитель отдела программ, советник исполнительного директора по коммуникации Всеармянского фонда “Айастан”. 2003-2009гг. – исполнительный директор общественной организации “Армянская ассоциация по связям с общественностью”. 2005-2009гг. и с 2016 года - преподаватель Французского университета Армении (бизнес-коммуникация и связи с общественностью). 2008-2014гг. – руководитель службы по связям с общественностью ЗАО “АрменТел”. Март-октябрь 2014г. - руководитель департамента маркетинга и коммуникации Фонда “Инициатива развития Армении” (IdeA). 2015-2018гг. – генеральный исполнительный директор ООО “Лаборатория общественной коммуникации”. 2016-2018гг. - советник по коммуникации и связям с общественностью программы “Институциональное содействие Союзу муниципалитетов Армении” офиса Совета Европы в Армении. В 2018г. - советник по коммуникации общественной организации "Центр правового образования и реализации реабилитационных программ" и Министерства юстиции Республики Армения. 2016-2017гг. – международный эксперт по адвокации и коммуникации программы Восточного партнерства ЕС «Культура и креативность» в Украине, Беларуси и Молдове. 2016г. – трейнер программы фонда “Оксиджен” “Содействие национальному политическому диалогу в Армении путем расширения участия гражданского общества”. 2016-2018гг. – старший эксперт по коммуникации программы ЕС “Соглашение мэров - Восток” в Армении. Февраль 2017г. – декабрь 2018г. – международный эксперт Фонда “Евразия” по адвокации Центральной Азии в Казахстане. В 2018г. - международный эксперт по адвокации в подразделении СЕ по Западным Балканам и Турции в Боснии и Герцеговине. Апрель-сентябрь 2018г. – советник руководителя Аппарата НС РА.
2019-2021гг. - депутат НС (общегосударственный избирательный список блока партий “Мой шаг”). Член Порстоянной комиссии НС по внешним связям. Член фракции “Мой шаг”.
Является автором ряда исследований и международных докладов в сфере политических и бизнес-коммуникаций, адвокации.