Ծնվել է 1987թ. փետրվարի 11-ին Արագածոտնի մարզի Ուջան գյուղում:
2008թ. ավարտել է Հայաաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը: 2011թ.՝ ՀՊՏՀ մարկետինգի ամբիոնի ասպիրանտուրան: Տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ: Հեղինակ է մեկ ուսումնական ձեռնարկի եւ գիտական տասնյակ հոդվածների:
2008-2009թթ. աշխատել է «ԻՄԷՔՍ ԳՐՈՒՊ» ՍՊԸ-ում: 2009-2013թթ. եղել է «ԶԵԹ ԸՆԴ ԷՅ» ՍՊԸ մարկետինգային հետազոտությունների մասնագետ: 2011 թվականից դասավանդում է ՀՊՏՀ մարկետինգի ամբիոնում: 2015-2018թթ.՝ «ԲԴ ԳՐՈՒՊ» ՍՊԸ մարկետինգի բաժնի ղեկավար: 2018-2019թթ.՝ «ԲԴ ԳՐՈՒՊ» ՍՊԸ փոխտնօրեն:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 3 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Родился 11 февраля 1987 года в селе Уджан Арагацотнской области.
В 2008г. окончил Армянский государственный экономический университет, в 2011г. – аспирантуру кафедры маркетинга АГЭУ. Кандидат экономических наук, доцент.
Является автором одного учебного пособия и десятков научных статей.
2008-2009гг. – работа в ООО “ИМЭКС ГРУП”. 2009-2013гг. – специалист по маркетинговым исследованиям ООО ”ЗЭТ АНД ЭЙ”. С 2011г. – преподаватель кафедры маркетинга АГЭУ. 2015-2018гг. – руководитель отдела маркетинга ООО “БД ГРУПП”.
2018-2019гг. – заместитель директора ООО “БД ГРУПП”.
С ноября 2022 года - член Правления, а с декабря 2022 года – заместитель председателя Правления партии “Гражданский договор”.
2019-2021гг. – депутат НС (блок партий “Мой шаг”, территориальный избирательный список избирательного округа N 3). Член Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам. Член фракции “Мой шаг”.