Արմենուհի Ստեփանի Կյուրեղյան
1984թ. ավարտել է ԵՊՀ կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետը: Մաթեմատիկոս: 1988թ.՝ ՀՀ ԳԱԱ հաշվողական կենտրոնի ասպիրանտուրան: Ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ:
1988-1992թթ. եղել է ՀՀ ԳԱԱ հաշվողական կենտրոնի գիտաշխատող, 1992 թվականից՝ Վանաձորի պետական մանկավարժական ինստիտուտի (այժմ՝ Վանաձորի պետական համալսարան) ինֆորմատիկայի ու տնտեսագիտամաթեմատիկական մեթոդների ու մոդելավորման ամբիոնի դոցենտ: 1993-2000թթ.՝ ՀՀ սոցիալական ապահովության պետական ծառայության Վանաձորի տարածքային բաժնի նպաստների բաժնի վարիչ: 2016-2017թթ.՝ Վանաձորի ավագանու անդամ:
1997 թվականից եղել է Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի Վանաձորի մասնաճյուղի քարտուղար, ապա փոխնախագահ, նախագահ: 2004-2017թթ.՝ ասոցիացիային կից Կանանց լիդերության բարձրագույն դպրոցի, 2005-2017թթ.՝ Քաղաքացիական նախաձեռնությունների Լոռու մարզային կենտրոնների ղեկավար:
2006 թվականից ՀՅԴ անդամ է:
2017-2019թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (ՀՅԴ): 24.05.2017-20.06.2017թթ.՝ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի, 20.06.2017-15.05.2018թթ.՝ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովների անդամ, 31.05.2018-14.01.2019թթ.՝ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: 18.05.2017-04.05.2018թթ.՝ «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» խմբակցության անդամ, 04.05.2018-14.01.2019թթ.՝ «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» խմբակցության քարտուղար:

Born August 26, 1963 in Vanadzor.
1988 - Postgraduate studies from the Computing Center of the NAS (National Academy of Sciences) of the Republic of Armenia. Candidate of Physical and Mathematical Sciences, Associate Professor.
1988 - 1992 - Research Associate at the Computing Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia.
Since 1992 - Associate Professor of the Department of Informatics, Economic and Mathematical Methods and Modeling of the Vanadzor State Pedagogical Institute (now Vanadzor State University).
1993 - 2000 - Head of the Department of Benefits of the Vanadzor Territorial Department of the State Social Security Service of the Republic of Armenia.
2016 - 2017 - Member of the Municipal Council of Vanadzor.
Since 1997 - Secretary, then deputy chair, chairwoman of the Vanadzor branch of the Association of Women with University Education.
2004 - 2017 - Head of the Higher School of Women's Leadership adjunct to the Association.
2005 -  2017 - Head of Lori province centers of civil initiatives.
Since 2006 - Member of the ARF.
2017- 2019 - Member of the National Assembly (ARF).
May 24, 2017 - June 20, 2017 - Member of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of the National Assembly.
July 20, 2017 - May 15, 2018 - Member of the Standing Committee on Health Care and Social Affairs of the National Assembly.
May 31, 2018 - January 14, 2019 - Deputy Chairman of the Standing Committee on Health Care and Social Affairs of the National Assembly.