Ծնվել է 1960թ. հունվարի 28-ին Երեւանում:
1983թ. ավարտել է Մ. Հերացու անվան Երեւանի պետական բժշկական ինստիտուտի բուժական ֆակուլտետը, 1984թ.՝ նույն բուհի ինտերնատուրան: Բժշկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր:
1984-1988թթ. աշխատել է Արտաշատի շրջանային կենտրոնական հիվանդանոցի շտապ օգնության կայանի բժիշկ, 1985 թվականից՝ համատեղության կարգով վնասվածքաբանության բաժանմունքի օրդինատոր: 1988-1992թթ. եղել է Երեւանի վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի գիտա-հետազոտական ինստիտուտի կրտսեր գիտաշխատող, 1992-1993թթ.՝ ավագ գիտաշխատող, 1993-1999թթ.՝ գիտական գծով փոխտնօրեն եւ օրթոպեդիայի բաժանմունքի վարիչ: 1991-2001թթ.՝ Ազգային առողջապահության ինստիտուտի վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի ամբիոնի դոցենտ: 1999-2014թթ.՝ Էրեբունի բժշկական կենտրոնի գիտական գծով փոխտնօրեն, վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի կլինիկայի ղեկավար: 2001-2006թթ.՝ Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի ամբիոնի դոցենտ: 2006 թվականից Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի ամբիոնի վարիչն է: 2009-2012թթ. եղել է ՀՀ ՊՆ ԿԲՀ փորձագետ: 2014-2021թթ.՝ «Իզմիրլյան» ԲԿ գործադիր տնօրեն:
1990-1994թթ. մարտական գործողությունների մասնակից է:
Պարգեւատրվել է Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի ոսկե (2005թ., 2010թ., 2012թ.), «Վազգեն Սարգսյան» (2007թ., ՀՀ ՊՆ), «Մխիթար Հերացի» (2008թ.), «ՀՀ զինված ուժեր. 20 տարի» հոբելյանական (2011թ., ՀՀ ՊՆ), «Մարշալ Բաղրամյան» (2011թ., ՀՀ ՊՆ), «Վաչագան Բարեպաշտ» (2012թ., ԼՂՀ), «Վարազդատ Արշակունի» (2014թ., ՀԱՕԿ), «Գարեգին Նժդեհ» (2014թ., ՀՀ ՊՆ), «Շուշիի ազատագրման» (2017թ., ԱՀ) մեդալներով: Արժանացել է ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրին՝ Հայկական բանակի կազմավորման 15 ամյակի առթիվ եւ Արցախյան ազատամարտում բժշկական օգնություն ցուցաբերելու գործում ունեցած ակտիվ մասնակցության համար (2007թ.):

1983 - Graduated from the Medical Faculty of the Yerevan M. Heratsi State Medical Institute.
1988 - 1992 - Junior scientific worker at the Yerevan Scientific Research Institute of Traumatology and Orthopedics.
1992 -1993 - Senior Researcher at the Yerevan Scientific Research Institute of Traumatology and Orthopedics.
1993 - 1999 - Deputy Director for Research and Head of the Department of Orthopedics of the Yerevan Scientific Research Institute of Traumatology and Orthopedics.
1991 - 2001 - Associate Professor at the Department of Traumatology and Orthopedics of the National Institute of Health.
1999 - 2014 - Deputy Director for Research of the Erebuni Medical Center, Head of the Clinic of Traumatology and Orthopedics.
2001 - 2006 - Associate Professor of the Department of Traumatology and Orthopedics, Yerevan Heratsi State Medical University.
Since 2006 - Head of the Department of Traumatology and Orthopedics of the Yerevan Heratsi State Medical University.
2009 - 2012 - Expert of the Central Medical Commission of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
2014 - 2021 - Executive Director of the Izmirlian Medical Center.
1990 -1994 - Participant in hostilities.
2005, 2010, 2012 - Awarded the Gold Medal of the Yerevan State Medical University.
2007 - Awarded the “Vazgen Sargsyan” Medal (Ministry of Defense (MD) of the Republic of Armenia).
2008 - Awarded the “Mkhitar Heratsi” Medal.
2011 - Awarded the “Armed Forces of the Republic of Armenia 20 Years” Jubilee Medal (MD of the Republic of Armenia).
2011 - Awarded the “Marshal Baghramyan” Medal (MD of the Republic of Armenia).
2012 - Awarded the “Vachagan the Pious” Medal (NKR).
2014 - Awarded the “Varazdat Arshakuni” Medal (ANOC, Armenia-National Olympic Committee).
2014 - Awarded the “Garegin Nzhdeh” Medal (Ministry of Defense of the Republic of Armenia).
2017 - Awarded the “Liberation of Shushi” Medal (Republic of Artsakh).
2007 - Awarded with a letter of Thanks from the Prime Minister of the Republic of Armenia - in connection with the 15th anniversary of the formation of the Armenian Army and for active participation in the provision of medical assistance during the battles for the liberation of Artsakh.