Ծնվել է 1960թ. հունվարի 28-ին Երեւանում:
1983թ. ավարտել է Մ. Հերացու անվան Երեւանի պետական բժշկական ինստիտուտի բուժական ֆակուլտետը, 1984թ.՝ նույն բուհի ինտերնատուրան: Բժշկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր:
1984-1988թթ. աշխատել է Արտաշատի շրջանային կենտրոնական հիվանդանոցի շտապ օգնության կայանի բժիշկ, 1985 թվականից՝ համատեղության կարգով վնասվածքաբանության բաժանմունքի օրդինատոր: 1988-1992թթ. եղել է Երեւանի վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի գիտա-հետազոտական ինստիտուտի կրտսեր գիտաշխատող, 1992-1993թթ.՝ ավագ գիտաշխատող, 1993-1999թթ.՝ գիտական գծով փոխտնօրեն եւ օրթոպեդիայի բաժանմունքի վարիչ: 1991-2001թթ.՝ Ազգային առողջապահության ինստիտուտի վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի ամբիոնի դոցենտ: 1999-2014թթ.՝ Էրեբունի բժշկական կենտրոնի գիտական գծով փոխտնօրեն, վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի կլինիկայի ղեկավար: 2001-2006թթ.՝ Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի ամբիոնի դոցենտ: 2006 թվականից Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի ամբիոնի վարիչն է: 2009-2012թթ. եղել է ՀՀ ՊՆ ԿԲՀ փորձագետ: 2014-2021թթ.՝ «Իզմիրլյան» ԲԿ գործադիր տնօրեն:
1990-1994թթ. մարտական գործողությունների մասնակից է:
Պարգեւատրվել է Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի ոսկե (2005թ., 2010թ., 2012թ.), «Վազգեն Սարգսյան» (2007թ., ՀՀ ՊՆ), «Մխիթար Հերացի» (2008թ.), «ՀՀ զինված ուժեր. 20 տարի» հոբելյանական (2011թ., ՀՀ ՊՆ), «Մարշալ Բաղրամյան» (2011թ., ՀՀ ՊՆ), «Վաչագան Բարեպաշտ» (2012թ., ԼՂՀ), «Վարազդատ Արշակունի» (2014թ., ՀԱՕԿ), «Գարեգին Նժդեհ» (2014թ., ՀՀ ՊՆ), «Շուշիի ազատագրման» (2017թ., ԱՀ) մեդալներով: Արժանացել է ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրին՝ Հայկական բանակի կազմավորման 15 ամյակի առթիվ եւ Արցախյան ազատամարտում բժշկական օգնություն ցուցաբերելու գործում ունեցած ակտիվ մասնակցության համար (2007թ.):

Родился 28 января 1960 года в Ереване.
В 1983 г. окончил лечебный факультет Ереванского государственного медицинского института им. М. Гераци, в 1984 г. - интернатуру того же института. Доктор медицинских наук, профессор.
1984-1988гг. - врач станции скорой помощи Арташатской районной центральной больницы, с 1985 года по совместительству также ординатор отделения травматологии.
1988–1992гг. - младший научный сотрудник, 1992–1993гг. – старший научный сотрудник, 1993–1999 гг. - заместитель директора по научной работе и заведующий отделением ортопедии Ереванского научно-исследовательского института травмотологии и ортопедии.
1991-2001 гг. - доцент кафедры травматологии и ортопедии Национального института здоровоохранения. 1999-2014 гг. - заместитель директора по научной работе медицинского центра «Эребуни», руководитель клиники травматологии и ортопедии.
2001-2006гг. - доцент кафедры травматологии и ортопедии Ереванского государственного медицинского университета им. Гераци. С 2006 г. является заведующим кафедрой травматологии и ортопедии Ереванского государственного медицинского университета им. Гераци. 2009-2012 гг. -эксперт Центральной врачебной комиссии МО. 2014-2021 гг. - исполнительный директор медицинского центра «Измирлян».
1990–1994 гг. - участник боевых действий.
20 июня 2021 года избран депутатом НС по общегосударственному избирательному списку блока партий «Айастан» (“Армения”).
Награжден Золотой медалью Ереванского государственного медицинского университета (2005г., 2010г., 2012г.), медалями «Вазген Саргсян» (2007г., МО РА), «Мхитар Гераци» (2008г.), юбилейной медалью “Вооруженные Силы РА. 20 лет” (2011г., МО РА), медалями «Маршал Баграмян» (2011г., МО РА), «Вачаган Благочестивый» (2012г., НКР), «Вараздат Аршакуни» (2014г., НОКА), «Гарегин Нжде» (2014г., МО РА), «Освобождение Шуши» (2017г., Республика Арцах). Удостоен благодарственной грамоты Премьер-министра РА – в связи с 15-летием образования Армянской армии и за активное участие в деле оказания медицинской помощи в ходе боев за освобождение Арцаха (2007 г.).