Ծնվել է 1990թ. հոկտեմբերի 17-ին Երեւանում:
2012թ. ավարտել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի (ՀՊՃՀ) էներգետիկայի ֆակուլտետի «Ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն եւ կառավարում» բաժինը (բակալավրիատ): 2014թ.՝ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի (ՀՀ ՊԿԱ) «Քաղաքական կառավարում եւ վերլուծություն» ամբիոնի մագիստրատուրան, 2017թ.՝ նույն ակադեմիայի «Քաղաքական ինստիտուտներ եւ գործընթացներ» բաժնի ասպիրանտուրան: 2016թ.՝ ԱՄՆ Թաֆթս համալսարանի իրավունքի եւ միջազգային հարաբերությունների «Ֆլեթչեր» դպրոցի «Թավիդյան» կրթաթոշակային ծրագիրը: Քաղաքական գիտությունների թեկնածու է:
2009-2012թթ. աշխատել է «ԱՐԼԻԱՆ» ՍՊԸ համակարգող: 2012-2015թթ.՝ ՀՊՃՀ ռեկտորի օգնական: 2013-2014թթ.՝ «Գեգամետ» ընկերության տնօրենի խորհրդական: 2013-2014թթ.՝ «Գավաթ» սուրճի կրպակի մենեջեր: 2014-2016թթ.՝ Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի մարզային երիտասարդական կենտրոնների համակարգող: 2015-2016թթ.՝ «Կասկադ» հյուրանոցի գիշերային հերթափոխի ադմինիստրատոր: 2016-2018թթ.՝ Վ. Բրյուսովի անվան ԵՊԼՀ դասախոս: 2017-2018թթ.՝ «Ռադիո Վան» ՍՊԸ «Գրանի պրավդի» հաղորդաշարի քաղաքական մեկնաբան: 2017-2019թթ.՝ «Մանանա Սթոուն» բնական քարի վերամշակման գործարանի միջազգային կապերի պատասխանատու: 2016 -2021թթ.՝ ՀՀ ՊԿԱ դասախոս, 2019 թվականից՝ «Լույս» հիմնադրամի գիտնական-հետազոտող: 2016 թվականից, որպես հանրային խոսքի հմտությունների դասընթացավար, համագործակցել է ԵԽԽՎ-ի, ԵԱՀԿ-ի, «Վորլդ Վիժն Հայաստան»-ի եւ մի շարք այլ տեղական եւ միջազգային կազմակերպությունների հետ:
2010-2012թթ. եղել է ՀՊՃՀ գիտական եւ կառավարման խորհուրդների անդամ:
2010-2012 թթ՝ ՀՊՃՀ ուսանողական խորհրդի աշխատակազմի ղեկավար: 2011-2017թթ.՝ ՀՀ ԱԺ Երիտասարդական խորհրդարանի առաջին եւ երկրորդ գումարումների պատգամավոր: 2012-2017թթ.՝ Երիտասարդ գիտնականների աջակցության ծրագրի ղեկավար մարմնի անդամ: 2012-2015թթ.՝ ՀՀ վարչապետին կից երիտասարդական քաղաքականության հանձնաժողովի անդամ: 2015-2017թթ.՝ «Երիտասարդ առաջնորդների դպրոց» ՀԿ նախագահ:
2012 թվականից ՀՀԿ անդամ է: 2016 թվականից՝ ՀՀԿ խորհրդի անդամ, «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցի գործադիր ղեկավար: 2018-2022թթ.՝ ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության ղեկավար: 2021 թվականից՝ ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ:
Պարգեւատրվել է ՀՀ ԱԺ, ՀՀ նախագահի պատվոգրերով եւ շնորհակալագրերով:
Հեղինակ է «Երիտասարդության տեղը եւ դերը հասարակության քաղաքական կյանքում» գրքի եւ 10-ից ավելի գիտական հոդվածների:

Born October 17, 1990 in Yerevan.
2012 - Graduated from the Department of “Enterprises Economics and Management” of the Faculty of Energy of the State Engineering University of Armenia (bachelor's degree).
2014 - Master's Degree at the Department of “Political Management and Analysis” of the Public Administration Academy of the Republic of Armenia (PAA RA).
2017 - Postgraduate studies at the Department of “Political Institutions and Procedures of the same Academy.
2016 - Graduated from the “Fletcher” School of Law and International Relations of the USA Tufts University. “Tavitian” Scholars Program. Candidate of Political Science.
2009 - 2012 - Coordinator of the LLC “Arlian.”
2012 - 2015 - Assistant to the Rector of SEUA (State Engineering University of Armenia).
2013 - 2014 - Adviser to the Director of the LLC “Gegamet.”
2013 - 2014 - Manager of the “Gavat” association.
2014 - 2016 - Coordinator of the province youth centers of the Youth Fund of Armenia.
2015 - 2016 - Administrator of the night shift of the “Cascade” Hotel.
2016 - 2018 - Lecturer at the Yerevan V. J. Bryusov State Linguistic University.
2017- 2018 - Political commentator for the cycle of the programs “Edge of Truth” of the LLC “Radio Van.”
2017- 2019 - Supervisor for international relations of the plant for the reprocessing of natural stones “Manana Stone.”
2016 - 2021 - Lecturer at the PAA RA Public Administration Academy of the Republic of Armenia.
Since 2019 - Research Scientist of the “Luys Foundation.”
Since 2016 - Public speaking skills trainer, he has collaborated with PACE, OSCE, “World Vision Armenia,” and a number of other local and international organizations.
2010 - 2012 - Member of the Scientific and Management Councils of SEUA (State Engineering University of Armenia).
2010 - 2012 - Head of the Staff of the SEUA Student Council.
2011 - 2017 - Member of the Youth Parliament of the National Assembly of the Republic of Armenia of the first and second convocations.
2012 - 2017 - Member of the governing body of the Program for Assistance to Young Scientists.
2012 - 2015 - Member of the Commission on Youth Policy adjunct to the Prime Minister of the Republic of Armenia.
2015 - 2017 - Chairman of the NGO “School of Young Leaders.”
Since 2012 - RPA Member.
Since 2016 - Member of the RPA Council.
Since 2021 - Member of the RPA Executive Body.
Since 2016 - Executive Head of the “Andranik Margaryan” political school.
2018 - 2022 - Head of the RPA youth organization.
Awarded with Certificates of Honor and Gratitude of the President of the National Assembly of the Republic of Armenia and the President of the Republic of Armenia.
Author of the book “The Place and Role of Youth in Political and Public Life” and more than10 scientific articles.