12.08.2021 - 01.07.2022
1993թ. ավարտել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի տեխնիկական կիբեռնետիկայի ֆակուլտետը տեխնիկական համակարգերի կառավարում եւ ավտոմատացում մասնագիտացումով: Ճարտարագետ:
2005թ.՝ Սանկտ Պետերբուրգի արտաքին տնտեսական կապերի, տնտեսագիտության եւ իրավունքի ինստիտուտի իրավագիտության ֆակուլտետը: Իրավագետ:
1997-2000թթ. աշխատել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում:
2002-2011թթ.՝ ՀՀ գլխավոր դատախազության  ֆինանսատնտեսական վարչության գլխավոր մասնագետ: 2011-2016թթ.՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի մոնիտորինգի ծառայության մասնագետ: 2013-2016թթ.՝ «Քրոնիմետ մետալ թրեյդինգ Սի Այ Էս» ՓԲԸ կոմերցիոն տնօրեն: 2014-2016թթ.՝ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ ադմինիստրատիվ տնօրեն, 2016թ.՝ գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ:  2016- 2018թթ.  եղել է Սյունիքի մարզպետ: 2018-2021թթ.՝ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ խորհրդի անդամ:

Родился 12 июня 1971 года в Ереване.
В 1993 г. окончил факультет технической кибернетики Государственного инженерного университета Армении по специальности «Управление и автоматизация технических систем». Инженер.
В 2005 г. - факультет правоведения Санкт-Петербургского института внешнеэкономических связей, экономики и права. Правовед.
1997-2000 гг. - работа в Службе национальной безопасности РА.
2002-2011 гг. - главный специалист финансово-экономического управления Генеральной прокуратуры РА. 2011-2016 гг. - специалист службы мониторинга ГНКО «Центр по связям с общественностью и информации» Аппарата Президента РА. 2013-2016 гг. - коммерческий директор ЗАО «Кронимет Металл Трейдинг Си Ай Эс». 2014-2016 гг. - административный директор, в 2016 г. - первый заместитель генерального директора ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат». 2016-2018 - губернатор Сюникской области РА. 2018-2021 гг. - член Совета ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат».
С 2021 года председатель партии «Возрождаемая Армения».
20 июня 2021 г. избран депутатом Национального собрания по общегосударственному избирательному списку блока партий «Айастан» (“Армения”).