Ծնվել է 1961թ. սեպտեմբերի 15-ին Երեւանում:
1985թ. ավարտել է Երեւանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտի հաշվողական տեխնիկայի ֆակուլտետը: Ճարտարագետ-սիստեմատեխնիկ: Ինֆորմատիկայի միջազգային ակադեմիայի թղթակից անդամ:
1978-1989թթ. «Սիրիուս» գործարանում աշխատել է բանվոր, փականագործ, արտադրամասի պետ, արտադրության պետ, 1989-91թթ.՝ գործարանի տնօրեն:
1991-1992թթ. եղել է «Վան» գործարանի տնօրեն: 1992-1994 թթ.՝ ՀՀ արդյունաբերության նախարարության տնտեսական կապերի գլխավոր վարչության պետ, նախարարի խորհրդական: 1995-1999թթ.՝ «ՍԻԼ կոնցեռն» ՍՊԸ նախագահ: 2009-2021թթ.՝ «ՍԻԼ-Կոնցեռն» ՍՊԸ խորհրդի նախագահ:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 12 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբերում չի ընդգրկվել:
2003-2007թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 15 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբում չի ընդգրկվել:
2007-2009թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 10 ընտրատարածք): ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում չի ընդգրկվել:

Born September 15, 1961 in Yerevan.
1985 - Graduated from the Faculty of Computer Engineering of the Yerevan Polytechnic Institute.  Engineer-system technician. Corresponding Member of the International Academy of Informatics.
1978 - 1989 - Worker, locksmith, shop superintendent, production manager at “Sirius.”
1989 - 1991 - Director of the “Sirius” plant.
1991 -1992 - Director of the “Van” plant.
1992 - 1994 - Head of the Main Department of Economic Relations of the RA Ministry of Industry, Adviser to the Minister.
1995 -1999 - Chairman of “SIL Concern” LLC.
2009 - 2021 - Chairman of the Board of "SIL Concern" LLC.
1999 - 2003 - Member of the National Assembly (electoral district #12). Member of the Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs of the National Assembly. Not included in factions and deputy groups.
2003 - 2007 - Member of the National Assembly (electoral district #15). Member of the Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs of the National Assembly. Not included in factions or a deputy group.
2007- 2009 - Member of the National Assembly (electoral district # 10). Member of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly. Not included in factions.