Ծնվել է 1961թ. սեպտեմբերի 15-ին Երեւանում:
1985թ. ավարտել է Երեւանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտի հաշվողական տեխնիկայի ֆակուլտետը: Ճարտարագետ-սիստեմատեխնիկ: Ինֆորմատիկայի միջազգային ակադեմիայի թղթակից անդամ:
1978-1989թթ. «Սիրիուս» գործարանում աշխատել է բանվոր, փականագործ, արտադրամասի պետ, արտադրության պետ, 1989-91թթ.՝ գործարանի տնօրեն:
1991-1992թթ. եղել է «Վան» գործարանի տնօրեն: 1992-1994 թթ.՝ ՀՀ արդյունաբերության նախարարության տնտեսական կապերի գլխավոր վարչության պետ, նախարարի խորհրդական: 1995-1999թթ.՝ «ՍԻԼ կոնցեռն» ՍՊԸ նախագահ: 2009-2021թթ.՝ «ՍԻԼ-Կոնցեռն» ՍՊԸ խորհրդի նախագահ:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 12 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբերում չի ընդգրկվել:
2003-2007թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 15 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբում չի ընդգրկվել:
2007-2009թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 10 ընտրատարածք): ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում չի ընդգրկվել:

Родился 15 сентября 1961 г. в Ереване.
В 1985 г. окончил факультет вычислительной техники Ереванского политехнического института. Инженер-системотехник. Член-корреспондент Международной академии информатики.
1978-1989 гг. - рабочий, слесарь, начальник участка, начальник производства, 1989-1991гг. - директор завода “Сириус”.
1991 -1992гг. - директор завода “Ван”, 1992-1994 гг. - начальник Главного управления экономических связей Министерства промышленности РА, советник министра.
1995-1999 гг. - председатель ООО “СИЛ концерн”.
2009-2021гг. – председатель Совета ООО “СИЛ концерн”.
1999-2003 гг. - депутат НС (избирательный округ N 12). Член Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам. Во фракциях и депутатских группах не состоял.
2003 -2007гг. - депутат НС (избирательный округ N 15). Член Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам. Во фракциях и депутатской группе не состоял.
2007-2009гг. - депутат НС (избирательный округ N 10). Член Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам. Во фракциях не состоял.