Ծնվել է 1988թ. մայիսի 30-ին Երեւանում:
2010թ. ավարտել է Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի քաղաքագիտության ֆակուլտետի միջազգային հարաբերություններ բաժինը: Քաղաքագետ-միջազգայնագետ: 2016թ. ավարտել է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի կառավարման հոգեբանության ամբիոնի ասպիրանտուրան:
2009-2010թթ. եղել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության ԱՊՀ վարչության փորձնակ: 2011 թվականից դասավանդում է ՀՀ արդարադատության նախարարության «Իրավական կրթության եւ վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում, 2014-2016թթ.` Հայաստանում ֆրանսիական քոլեջում: 2011-2018թթ. եղել է «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ԱՓԲԸ-ի առաջատար, ապա գլխավոր մասնագետ:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության թիվ 4 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Born on May 30, 1988 in Yerevan.
2010 - Graduated from the Department of International Relations of the Faculty of Political Science of the Russian - Armenian (Slavonic) University. Foreign policy expert.
2016 - Postgraduate studies from the Chair of Psychology Management of the Public Administration Academy of the Republic of Armenia.
2009 - 2010 - Intern at the CIS Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia.
Since 2011 - Teaching at the SNTO “Legal Education and Rehabilitation Program Implementation Center” of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia.
2014 - 2016 - Taught at the French College in Armenia.
2011 - 2018 - Leading and then chief specialist at CJSC "Rosgosstrakh-Armenia."
December 9, 2018 - Elected a Member of the National Assembly from the territorial electoral list of the electoral district #4 of the “Bright Armenia” party.