Ծնվել է 1988թ. դեկտեմբերի 19-ին Երեւանում:
2009թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը: 2014թ.՝ ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան: 2018թ.՝ ՀՀ փաստաբանական դպրոցը: Մաքսային ծառայության մայոր:
2012-2014թթ. ուսմանը զուգահեռ աշխատել է մասնավոր ընկերության մարկետինգի եւ շուկայի զարգացման պատասխանատու: 2014-2017թթ.՝ ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի իրավախախտումների հայտնաբերման եւ վարչական վարույթների իրականացման վարչության հետաքննության բաժնի ավագ հետաքննիչ:
2015-2016թթ.՝ ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի «Ուսումնական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի դասախոս: 2017-2018թթ.՝ «Երեւանի կառուցապատման ներդրումային ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՀՈԱԿ-ի իրավաբան եւ միջազգային-վարկային պայմանագրերի կառավարման մասնագետ: 2018թ. հունիս-նոյեմբեր՝ ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի ներքին անվտանգության վարչության պետի տեղակալ, այնուհետեւ վարչության պետ:
2015-2017թթ.՝ ԱՊՀ մասնակից երկրների մաքսային ծառայության ղեկավարների խորհրդի հետաքննության եւ նախաքննության հարցերով աշխատանքային խմբի անդամ: 2016-2017թթ.՝ Մաքսային միության անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիային առընթեր մաքսային օրենսդրության խախտումների հարցերով, ինչպես նաեւ մաքսային գործերով փորձաքննության հարցերով աշխատանքային խմբերի անդամ:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 1 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Родился 19 декабря 1988г. в Ереване.
В 2009г. окончил юридический факультет Ереванского государственного университета. В 2014 году – магистратуру юридического факультета ЕГУ. В 2018 году- Школу адвокатуры РА. Майор таможенной службы.
2012-2014гг. – параллельно учебе работал в частной компании ответственным по маркетингу и развитию рынка.
2014-2017гг. – старший дознаватель отдела дознаний управления по выявлению правонарушений и административного производства Комитета государственных доходов при Правительстве РА.
2015-2016гг. – преподаватель ГНКО “Учебный центр” Комитета государственных доходов при Правительстве РА. 2017-2018гг. – юрист РНКО “Офис по реализации инвестиционных программ застройки Еревана” и специалист по управлению международно-кредитными договорами. Июнь-ноябрь 2018г. – заместитель начальника, затем начальник управления внутренней безопасности Комитета государственных доходов РА.
2015-2017гг. – член рабочей группы по вопросам расследования и дознания Совета руководителей таможенной службы стран-участниц СНГ. 2016-2017гг. – член рабочей группы по вопросам нарушения таможенного законодательства, а также рабочей группы по вопросам таможенной экспертизы дел при Объединенной коллегии таможенных служб государств - членов Таможенного союза.
9 декабря 2018 года избран депутатом НС по избирательному округу N 1 территориального избирательного списка блока партий “Мой шаг”.