Ծնվել է 1988թ. դեկտեմբերի 19-ին Երեւանում:
2009թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը: 2014թ.՝ ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան: 2018թ.՝ ՀՀ փաստաբանական դպրոցը: Մաքսային ծառայության մայոր:
2012-2014թթ. ուսմանը զուգահեռ աշխատել է մասնավոր ընկերության մարկետինգի եւ շուկայի զարգացման պատասխանատու: 2014-2017թթ.՝ ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի իրավախախտումների հայտնաբերման եւ վարչական վարույթների իրականացման վարչության հետաքննության բաժնի ավագ հետաքննիչ:
2015-2016թթ.՝ ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի «Ուսումնական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի դասախոս: 2017-2018թթ.՝ «Երեւանի կառուցապատման ներդրումային ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՀՈԱԿ-ի իրավաբան եւ միջազգային-վարկային պայմանագրերի կառավարման մասնագետ: 2018թ. հունիս-նոյեմբեր՝ ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի ներքին անվտանգության վարչության պետի տեղակալ, այնուհետեւ վարչության պետ:
2015-2017թթ.՝ ԱՊՀ մասնակից երկրների մաքսային ծառայության ղեկավարների խորհրդի հետաքննության եւ նախաքննության հարցերով աշխատանքային խմբի անդամ: 2016-2017թթ.՝ Մաքսային միության անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիային առընթեր մաքսային օրենսդրության խախտումների հարցերով, ինչպես նաեւ մաքսային գործերով փորձաքննության հարցերով աշխատանքային խմբերի անդամ:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 1 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

2009 - 2011 - Served in the Armed Forces of the Republic of Armenia.
2012 - 2014 - Parallel to his studies, worked in a private company as responsible for marketing and market development.
2014 - 2017 - Senior Investigation Officer of the Department of Investigations of the Office for the Detection of Offenses and Administrative Procedure of the State Revenue Committee attached to the Government of the Republic of Armenia.
2015 - 2016 - Lecturer of the State Revenue Committee “Training Center” SNPO (State-Non-Profit Organization) attached to the Government of the Republic of Armenia.
2017- 2018 - Lawyer of CNPO (Community Non-Profit Organization) “Office for the Implementation of Investment Programs for Construction of Yerevan” and a management expert in the of international credit agreements.
June - November 2018 - Deputy Head, then Head of the Internal Security Department of the State Revenue Committee of the Republic of Armenia.
2015 - 2017 - Member of the working group on the investigation and preliminary investigation of the Council of Heads of the Customs Service of the CIS Member States.
2016 - 2017 - Member of the working group on violations of customs legislation, as well as a working group on customs examination cases of the Joint Board of the Customs Services of the Member States of the Customs Union.
December 9, 2018 - Elected Member of the National Assembly from the territorial electoral list of the electoral district #1 of the “My Step” alliance of parties.