Ծնվել է 1974թ. դեկտեմբերի 29-ին Սիսիանում:
1997թ. ավարտել է Սիսիանի հումանիտար քոլեջի թարգմանչական գործ ֆակուլտետը: 2007թ.՝ Գորիսի պետական համալսարանի հայոց լեզվի եւ գրականության ֆակուլտետը: Հայոց լեզվի եւ գրականության ուսուցչուհի:
1996թ. եղել է Սիսիանի «Երիտասարդության ձայն» տեղական ռադիոհաղորդաշարի հեղինակ եւ վարող: 1998-2004թթ.՝ «Սիսիանի լրատու» տեղական ռադիոխմբագրության լրագրող-հաղորդավար, ապա խմբագիր: 2004-2005թթ.՝ «Որոտանյան ղողանջներ» ՍՊԸ, 2005-2016թթ.՝ «Սիսիանի լրատու» ՍՊԸ հեռուստալրագրող: Միաժամանակ եղել է «Հորիզոն» («Շանթ» ՀԸ) եւ «Երկիրն այսօր» («Երկիր Մեդիա» ՀԸ) լրատվական ծրագրերի մարզային թղթակից: 2007-2015թթ.՝ «Սիսիանի ձայն» թերթի խմբագիր: 2007 թվականից դասավանդում է Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի Սիսիանի մասնաճյուղում: 2012-2016թթ.՝ Սիսիանի ավագանու անդամ:

Родилась 29 декабря 1974 г. в Сисиане.
В 1997г. окончила факультет переводческого дела Сисианского гуманитарного колледжа. В 2007г. – факультет армянского языка и литературы Горисского государственного университета. Преподаватель армянского языка и литературы.
1996г. – автор и ведущая цикла местных радиопередач Сисиана “Голос молодежи”. 1998-2004гг. – корреспондент-ведущая, затем редактор местной радиоредакции “Новости Сисиана”. 2004-2005гг. – телекорреспондент ООО “Колокола Воротана”, 2005-2016гг. – ООО “Новости Сисиана”. Одновременно являлась областным корреспондентом новостных программ “Горизонт” (ТК “Шант”) и “Страна сегодня” (ТК“Еркир-медиа”). 2007-2015гг. – редактор газеты “Голос Сисиана”.
С 2007г. преподаватель Сисианского отделения Национального аграрного университета Армении. 2012-2016гг. – член муниципального совета Сисиана.