Ծնվել է 1978թ. մարտի 22-ին Երեւանում:
2002թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի բանասիրության ֆակուլտետի հայոց լեզվի եւ գրականության բաժինը:
1998 -2004թթ. աշխատել է «Օրագիր», այնուհետեւ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթերի լրագրող, ապա խմբագիր: 2004 - 2007թթ.` «Հասարակական երկխոսության եւ զարգացումների կենտրոն» հկ հասարակայնության հետ կապերի մասնագետ: 2008թ.` «Մուլտիշոկ» մանկական ամսագրի պատասխանատու խմբագիր: 2008-2010թթ.` «Ռադիո Հայ» ռադիոկայանի լրատվական ծառայության տնօրեն: 2010-2011թթ.` «Հրապարակ» օրաթերթի կայքի խմբագիր: 2011-2015թթ.` «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության հաղորդումների խմբագիր: 2015-2017թթ.` «Արարատ» հեռուստաընկերության հաղորդումների խմբագիր: 2017-2018թթ.` «Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման» հիմնադրամի հանրային կապերի համակարգող: 2018թ. հուլիս-դեկտեմբեր` Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության լրատվական եւ վերլուծական հաղորդումների տնօրեն:

Born on March 22, 1978 in Yerevan.
2002 - Graduated from the Department of the Armenian Language and Literature of the Faculty of Philology of the Yerevan State University.
1998 - 2004 - Journalist, later editor for the daily newspapers “Oragir” (“Diary”), then “Haykakan Zhamanak” (“the Armenian Times”).
2004 - 2007 - Specialist for public relations of the NGO “Center for Public Dialogue and Development.”
2008 - Editor in Chief of the children's magazine “Multishok.”
2008 - 2010 - Director of the media service of the radio station “Radio Hay.”
2010 - 2011 - Editor for the website of the daily newspaper “Hraparak” (“Square”).
2011 - 2015 - Editor for the programs of “ArmNews” TV company.
2015 - 2017 - Editor for the programs of “Ararat” TV company.
2017 - 2018 - Coordinator for Public Relations of the Foundation for the “Protection of Wildlife and Cultural Property.”
July - December, 2018 - Director of media and analytical programs of the Public Television of Armenia.