Ծնվել է 1980թ. հունիսի 1-ին Վանաձորում:
2002թ` ավարտել է Մոսկվայի պետական մանկավարժական համալսարանի էկոնոմիկայի, սոցիոլոգիայի եւ իրավունքի ֆակուլտետի կառավարում բաժինը: 2005թ.՝ «Մխիթար Գոշ» հայ-ռուսական միջազգային համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետի կառավարում բաժնի մագիստրատուրան: Կառավարման մագիստրոս:
Մասնակցել է «Գերմանիայի կրթական համակարգը, աշխատանքային շուկա, փոքր եւ միջին բիզնեսի ծառայություններ, ձեռնարկությունների զարգացմանն աջակցող ասոցիացիաներ եւ պալատներ» (2013թ., Գերմանիա), «ՔՀԿ-ների կարողությունների զարգացում» (2017թ., Հայաստանի ամերիկյան համալսարան), «Տեղական քաղաքականություն եւ քաղաքացիական մասնակցություն» (2018թ., Լիդերների միջազգային ակադեմիա (IAF), Գերմանիա) դասընթացներին:
2000-2006թթ. եղել է «Պիրամիդա Կվինտ» ՍՊԸ տնօրեն: 2007-2010թթ.՝ «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ «Վանաձոր» մասնաճյուղի վարկային մասնագետ, 2010-2015թթ.՝ ֆինանսական խորհրդատու: 2009-2019թթ.՝ «Կովկասյան քաղաքների ցանց» Վանաձոր-Ռեգեն համագործակցության (GIZ) շրջանակներում «Վանաձորի տնտեսական զարգացման կենտրոն» ծրագրի ղեկավար: 2015-2017թթ.՝ «Ժողովուրդների զարգացման միջազգային կոմիտե» (CISP) ոչ առեւտրային կազմակերպության հայաստանյան մասնաճյուղի ծրագրերի համակարգող, «Բիզնես պլանի պատրաստում» թեմայով դասընթացավար (թրեյներ):
2009-2019թթ. եղել է «Լոռու մարզի երիտասարդ տնտեսագետների ասոցիացիա» հկ հիմնադիր նախագահ: 2016-2019թթ.՝ Վանաձորի ավագանու մշակույթի, կրթության, սպորտի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության թիվ 9 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Родился 1 июня 1980 года в Ванадзоре.
В 2002 году окончил отделение управления факультета экономики, социологии и права Московского государственного педагогического университета. В 2005г. – магистратуру отделения управления экономического факультета Международного Армяно-Российского университета “Мхитар Гош”. Магистр управления.
Участвовал в курсах “Система образования, рынок труда, услуги малого и среднего бизнеса, ассоциации и палаты по содействию разития предпринимательства Германии” (2013г. , Германия), “Развитие возможностей Гражданских общественных организаций” (2017г. Американский университет Армении), “Местная политика и гражданское участие” (2018г., Международная академия лидерства /IAF/, Германия).
2000-2006гг. – директор ООО “Пирамида Квинт”.
2007-2010гг. – специалист по кредиту, 2010-2015гг. – финансовый консультант филиала “Ванадзор” ЗАО “Конверс Банк”.
2009-2019гг. - руководитель программы “Центр экономического развития Ванадзора”в рамках партнерства “Сеть Кавказских городов” Ванадзор-Реген (GIZ). 2015-2017гг. – координатор программ армянского филиала некоммерческих организаций “Международный комитет развития народов”(CISP), ведущий курсов (тренер) по теме “Подготовка бизнес-плана”.
2009-2019гг. – учредитель - председатель общественной организации “Ассоциация молодых экономистов Лорийской области”. 2016-2019гг. – член Постоянной комиссии Ванадзорского муниципального совета по культуре, образованию, спорту и социальным вопросам. Член фракции “Просвещенная Армения”.
9 декабря 2018 года избран депутатом НС по общегосударственному избирательному списку партии “Просвещенная Армения”.