Ծնվել է 1980թ. հունիսի 1-ին Վանաձորում:
2002թ` ավարտել է Մոսկվայի պետական մանկավարժական համալսարանի էկոնոմիկայի, սոցիոլոգիայի եւ իրավունքի ֆակուլտետի կառավարում բաժինը: 2005թ.՝ «Մխիթար Գոշ» հայ-ռուսական միջազգային համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետի կառավարում բաժնի մագիստրատուրան: Կառավարման մագիստրոս:
Մասնակցել է «Գերմանիայի կրթական համակարգը, աշխատանքային շուկա, փոքր եւ միջին բիզնեսի ծառայություններ, ձեռնարկությունների զարգացմանն աջակցող ասոցիացիաներ եւ պալատներ» (2013թ., Գերմանիա), «ՔՀԿ-ների կարողությունների զարգացում» (2017թ., Հայաստանի ամերիկյան համալսարան), «Տեղական քաղաքականություն եւ քաղաքացիական մասնակցություն» (2018թ., Լիդերների միջազգային ակադեմիա (IAF), Գերմանիա) դասընթացներին:
2000-2006թթ. եղել է «Պիրամիդա Կվինտ» ՍՊԸ տնօրեն: 2007-2010թթ.՝ «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ «Վանաձոր» մասնաճյուղի վարկային մասնագետ, 2010-2015թթ.՝ ֆինանսական խորհրդատու: 2009-2019թթ.՝ «Կովկասյան քաղաքների ցանց» Վանաձոր-Ռեգեն համագործակցության (GIZ) շրջանակներում «Վանաձորի տնտեսական զարգացման կենտրոն» ծրագրի ղեկավար: 2015-2017թթ.՝ «Ժողովուրդների զարգացման միջազգային կոմիտե» (CISP) ոչ առեւտրային կազմակերպության հայաստանյան մասնաճյուղի ծրագրերի համակարգող, «Բիզնես պլանի պատրաստում» թեմայով դասընթացավար (թրեյներ):
2009-2019թթ. եղել է «Լոռու մարզի երիտասարդ տնտեսագետների ասոցիացիա» հկ հիմնադիր նախագահ: 2016-2019թթ.՝ Վանաձորի ավագանու մշակույթի, կրթության, սպորտի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության թիվ 9 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Born on June 1, 1980 in Vanadzor.
2002 - Bachelor`s degree in management, Department of Management, Faculty of Sociology, Economics and Law, Moscow State Pedagogical University
2005 - Master’s Degree in Management of the Faculty of Economics of Armenian-Russian International University “Mkhitar Gosh”. Master of Management.
2013 - Study-visit to Germany, Topics: “Education System in Germany, Labor Market, Services for Small and Medium Enterprises, chambers and associations for companies. (Volkshochschule fur den Landkreis Regen).
2017 - “Developing the Opportunities of Civil Society Organizations” (American University of Armenia).
2018 - Training courses - “Local Politics and Civil Participation” (2018, International Leadership Academy, Germany).
2000 - 2006 - Director of the LLC “Pyramid Kvint.”
2007- 2010 - Loan Officer, “Vanadzor” branch of “Converse Bank” Closed Joint-Stock Company.”
2010 - 2015 - Financial advisor, “Vanadzor” branch of CJSC “Converse Bank.”
2009 - 2019 - Project Manager of “Vanadzor Economic Development Center” which was established within the framework of Vanadzor-Leipzig cooperation initiated by “Caucasus City Network” program. Cooperating parties of the initiative: county of Leipzig, GIZ, Vanadzor city administration and “Lori Young Economist`s Association” NGO represented by “Vanadzor Economic Development Center” (Vandzor, Armenia). www.vedcenter.com.
2015 - 2017 - Project Coordinator of CISP Armenia NGO (International Committee for the Development of Peoples). Trainer, training on “Business Plan Preparation.”
2009 - 2019 - President /founder of “Lori Young Economists` Association” Non-government Organization (NGO).
2016 - 2019 - Member of the Standing Committee on Culture, Education, Sports and Social Affairs of the Vanadzor City Administration. Member of the “Enlightened Armenia” faction.