Ծնվել է 1985թ. հունվարի 21-ին Իջեւանում:
2005թ. ավարտել է ԵՊՀ Իջեւանի մասնաճյուղի հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետի պատմության բաժինը, 2007թ.` «Ֆինանսաբանկային քոլեջ» հիմնադրամի «ՀՀ բանկային համակարգ» ներածական եռամսյա ուսումնական ծրագիրը, 2016թ.՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կառավարման ֆակուլտետի պետական եւ մունիցիպալ կառավարման բաժնի մագիստրատուրան: Պատմաբան: Պետական եւ մունիցիպալ կառավարման մասնագետ:
2008-2010թթ. աշխատել է «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ «Իջեւան» մասնաճյուղի վարկային մասնագետ: 2009թ. ընտրվել է Իջեւան համայնքի ավագանու անդամ: 2011-2015թթ.՝ Իջեւանի փոխքաղաքապետ, 2015-2017թթ.՝ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի «Իջեւան» մասնաճյուղի տնօրեն:

Родился 21 января 1985г. в Иджеване.
В 2005г. окончил историческое отделение факультета гуманитарных наук Иджеванского филиала ЕГУ, в 2007г. - трехмесячную вводную учебную программу “Банковская система РА” Фонда “Финансово-банковский колледж”, в 2016г. – магистратуру отделения государственного и муниципального управления факультета управления Армянского государственного экономического университета. Историк. Специалист по государственному и муниципальному управлению.
2008-2010гг. – специалист по кредитам в филиале “Иджеван” ЗАО “Конверс банк”. 2009г. – избран членом муниципального совета Иджевана.
2011-2015гг. – заместитель главы муниципалитета Иджевана.
2015-2017гг. - директор филиала “Иджеван” ГНКО “Армлес”.
С 2003г. является членом АРФД.
2 апреля 2017г. избран депутатом НС по избирательному округу N 13 территориального избирательного списка АРФД.