Ծնվել է 1962թ. մարտի 19-ին Արմավիրում (նախկինում՝ Հոկտեմբերյան):
1986թ. ավարտել է Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական ինստիտուտի պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետի պատմություն եւ իրավունք բաժինը: Մանկավարժ:
1979-1981թթ. Արմավիրի կենցաղ-սպասարկման կոմբինատում աշխատել է բանվոր: 1986-1988թթ. դասավանդել է Հոկտեմբերյանի շրջանի Բամբակաշատ գյուղի միջնակարգ դպրոցում: 1988-1990թթ. նույն դպրոցում աշխատել է կազմակերպիչ: 1990-1991թթ.՝ Հոկտեմբերյանի թիվ 10 միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչ: 1990թ. ընտրվել է Ժողովրդական պատգամավորների առաջին գումարման Հոկտեմբերյանի քաղաքային խորհրդի պատգամավոր: 1991-1995թթ.՝ Հոկտեմբերյանի քաղաքային խորհրդի գործադիր կոմիտեի պատասխանատու քարտուղար, 1995-1996թթ.՝ քաղաքային խորհրդի գործկոմի նախագահի առաջին տեղակալ: 1996-1998թթ. եղել է Արմավիրի մարզպետի խորհրդական, 1998-1999թթ.՝ Արմավիրի մարզպետարանի տեղական ինքնակառավարման մարմինների եւ հանրապետական գործադիր մարմինների մարզային ծառայությունների համակարգման վարչության պետ: 1996-1999թթ. եղել է Արմավիրի մարզային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ: 2004-2006թթ.՝ «Իռամեն» ՓԲԸ տնօրենի տեղակալ, տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար: 2008-2012թթ.՝ Արմավիրի մարզպետի տեղակալ:
1988 թվականից Ղարաբաղյան շարժման մասնակից է (աջակցել է կամավորական ջոկատների կազմավորման եւ նյութատեխնիկական ապահովման գործընթացին):
2012-2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ԲՀԿ): ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ:
2017թ. ապրիլի 2-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Ծառուկյան» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 6 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:
Պարգեւատրվել «Պետական սահմանի պահպանությանը գործուն աջակցության համար» պատվոգրով (1997թ., ՌԴ դաշնային սահմանապահ ծառայություն):

1979-1981гг. - рабочий на Октемберянском комбинате бытового обслуживания. 1986-1988гг. - преподаватель средней школы села Бамбакашат Октемберянского района, 1988 – 1990гг. - организатор в той же школе. 1990–1991гг. - преподаватель Октемберянской средней школы N10. 1990г. – избран депутатом Октемберянского городского совета народных депутатов первого созыва. 1991-1995гг. - ответственный секретарь исполнительного комитета Октемберянского городского совета, 1995-1996гг. - первый заместитель председателя исполкома городского совета. 1996-1998гг. - советник губернатора Армавира, 1998-1999гг. - начальник Управления Армавирской областной администрации по координации областных услуг органов местного самоуправления и республиканских исполнительных органов. 1996-1999гг. председатель Армавирской областной избирательной комиссии. 2004-2006гг. – заместитель директора, временно исполняющий обязанности директора ЗАО “ИРАМЕН”. 2008-2012гг. - заместитель губернатора Армавирской области.
С 1988 г. – участник Карабахского движения, содействовал процессу формирования добровольческих отрядов и их материально-технического обеспечения.
2012-2017гг. - депутатом НС (пропорциональная избирательная система, “Процветающая Армения”). Член Постоянной комиссии по вопросам территориального управления и местного самоуправления НС. Член фракции “Процветающая Армения”.
02 апреля 2017 года избран депутатом Национального Собрания по избирательному округу N 6 территориального избирательного списка блока партий «Царукян».