Ծնվել է 1979թ. նոյեմբերի 23-ին Երեւանում։
2000թ. ավարտել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի արվեստի բաժինը: 2002թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Պատմաբան: 2004թ.՝ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան։ Պետական ծառայող, պետական կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման մասնագետ: 2005թ.՝ ՀՀ ԳԱԱ ասպիրանտուրան: Պատմական գիտությունների թեկնածու։
2003-2005թթ. եղել է ՀՀ ԳԱԱ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի կրտսեր գիտաշխատող, 2005-2007թթ.՝ Հայաստանի ազգային արխիվի հասարակական-քաղաքական փաստաթղթերի բաժնի գլխավոր արխիվագետ։ 2007-2010թթ.՝ «Էյչ-Էս-Բի-ՍԻ Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ մասնագետ: 2011-2012թթ.՝ «Ռեգնում» միջազգային լրատվական գործակալության վերլուծաբան: 2012-2013թթ.՝ Ընտրական համակարգերի միջազգային հիմնադրամի (IFES) ընտրողների իրազեկման ծրագրի համակարգող, 2012թ. (հոկտեմբեր)-2013թ. (փետրվար) դասավանդել է ԵՊՀ-ում: 2013-2015թթ. եղել է «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDEA) հիմնադրամի «Ավրորա մրցանակ եւ 100 կյանք» նախաձեռնության հետազոտական խմբի ղեկավար,
2014-2017թթ.` Բազմակուսակցական ժողովրդավարության նիդեռլանդական ինստիտուտի (NIMD) քաղաքական կուսակցությունների եւ ռազմավարական պլանավորման փորձագետ:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հիմնադիր անդամ է, 2016թ.՝ կուսակցության վարչության անդամ:
2017թ. ապրիլի 2-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Ելք» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 3 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Born on November 23, 1979 in Yerevan.
2000 - Graduated from the Department of Art of the Faculty of History of the YSU (Yerevan State University).
2002 - Master’s Degree of the same Faculty. Historian.
2004 - State Management Academy of the Republic of Armenia. State employee, specialist in public administration and local self-government.
2005 - Postgraduate of the NAS (National Academy of Sciences) of the Republic of Armenia. Candidate of Historical Sciences.
2003 - 2005 - Junior Researcher of the Museum-Institute of the Armenian Genocide of the National Academy of Sciences of Armenia.
2005 - 2007 - Chief Archivist of the Department of Socio-Political Documents of the National Archives of Armenia.
2007- 2010 - “HSBC Bank Armenia” CJSC, Specialist.
2011 - 2012 - Analyst of the international news agency “Regnum.”
2012 - 2013 - Coordinator of the program of the International Foundation for Electoral Systems (IFES) for informing voters.
October, 2012 - February, 2013 - Lecturer of the YSU (Yerevan State University).
2013 - 2015 - Head of the research group of the “Aurora and 100 Lives” initiative of the “Development Initiatives of Armenia” Foundation (IDEA).
2014 - 2017 - Expert on political parties and strategic planning of the Netherlands Institute for Multi-Party Democracy (NIMD).
2016 - Member of the Board of the party.
April 2, 2017 - Elected Member of the National Assembly from the territorial electoral list of the electoral district #3 of the “Way Out” alliance of parties.