Ծնվել է 1979թ. նոյեմբերի 23-ին Երեւանում։
2000թ. ավարտել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի արվեստի բաժինը: 2002թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Պատմաբան: 2004թ.՝ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան։ Պետական ծառայող, պետական կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման մասնագետ: 2005թ.՝ ՀՀ ԳԱԱ ասպիրանտուրան: Պատմական գիտությունների թեկնածու։
2003-2005թթ. եղել է ՀՀ ԳԱԱ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի կրտսեր գիտաշխատող, 2005-2007թթ.՝ Հայաստանի ազգային արխիվի հասարակական-քաղաքական փաստաթղթերի բաժնի գլխավոր արխիվագետ։ 2007-2010թթ.՝ «Էյչ-Էս-Բի-ՍԻ Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ մասնագետ: 2011-2012թթ.՝ «Ռեգնում» միջազգային լրատվական գործակալության վերլուծաբան: 2012-2013թթ.՝ Ընտրական համակարգերի միջազգային հիմնադրամի (IFES) ընտրողների իրազեկման ծրագրի համակարգող, 2012թ. (հոկտեմբեր)-2013թ. (փետրվար) դասավանդել է ԵՊՀ-ում: 2013-2015թթ. եղել է «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDEA) հիմնադրամի «Ավրորա մրցանակ եւ 100 կյանք» նախաձեռնության հետազոտական խմբի ղեկավար,
2014-2017թթ.` Բազմակուսակցական ժողովրդավարության նիդեռլանդական ինստիտուտի (NIMD) քաղաքական կուսակցությունների եւ ռազմավարական պլանավորման փորձագետ:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հիմնադիր անդամ է, 2016թ.՝ կուսակցության վարչության անդամ:
2017թ. ապրիլի 2-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Ելք» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 3 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Родился 23 ноября 1979г. в Ереване.
В 2000г. окончил отделение искусства исторического факультета ЕГУ, в 2002г. – магистратуру того же факультета. Историк. В 2004г. – Государственную академию управления РА. Государственный служащий, специалист по государственному управлению и местному самоуправлению. В 2005г. – аспирантуру НАН РА. Кандидат исторических наук.
2003-2005гг. – младший научный сотрудник Музея-института геноцида армян НАН РА,
2005-2007гг. – главный архивариус отдела общественно-политических документов Национального архива Армении.
2007-2010гг. – специалист ЗАО “Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения”.
2011-2012гг. – аналитик международного информационного агентства “Регнум”. 2012-2013гг. – координатор программы Международного фонда избирательных систем (IFES) по информированию избирателей,
2012г. (октябрь) – 2013г. (февраль) – преподаватель ЕГУ.
2013-2015гг. – руководитель исследовательской группы инициативы “Премия Аврора и 100 жизней” Фонда “Инициативы развития Армении” (IDеA),
2014-2017гг. – эксперт по политическим партиям и стратегическому планированию Нидерландского института многопартийной демократии (NIMD).
Член-учредитель партии “Гражданский договор”, 2016г. – член Правления партии.
2 апреля 2017г. избран депутатом НС по избирательному округу N 3 территориального избирательного списка блока партий “Исход”.